banner654

Asnaf aşure gününde buluştu

Adana ESOB’ta, Muharrem ayı nedeniyle düzenlenen Geleneksel Aşure Günü etkinliğinde esnaf ve vatandaşlara aşure ikram edildi.

Asnaf aşure gününde buluştu
Adana ESOB Eğitim ve Hizmet Binası Yemekhanesi’nde hazırlanan yaklaşık 500 kişilik aşure, Birlik ve Adana Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Nihat Sözütek ile Birlik Başkan Vekilleri, Adana Yağlı Boyacılar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Göktaş ve Adana Şoförler ve Kamyoncular Esnaf Odası Başkanı Kenan Yılmaz tarafından, Birlik Yönetim Kurulu Üyeleri ve bağlı esnaf odası başkanları, oda genel sekreterleri, işlemlerini yürütmek üzere hizmet binasına gelen esnaf ve sanatkârlar ile vatandaşlara dağıtıldı.
 
banner625
Etkinlik büyük ilgi görürken, Birlik Başkanı Sözütek, ESOB’ gelen CHP Adana Milletvekilleri ve Milletvekili Adayları Elif Doğana Türkmen ve İbrahim Özdiş ile esnaf ve sanatkârlar ile vatandaşlara da elleriyle aşure ikram etti. Aşure ikram edilen esnaf ve sanatkârlar ile vatandaşlar da toplum açısından güzel bir geleneği sürdürdüğü için Birlik Başkanı Sözütek'e teşekkür ettiler.
 
Başkan Sözütek de, etkinliğe katılan CHP Adana Milletvekilleri ile Birlik Yönetim Kurulu Üyeleri ve esnaf odası başkanları ile esnaflar ve vatandaşlara teşekkür ederken,  ülkemizin birlik ve beraberliğine en çok ihtiyaç duyulduğu bu günlerde bereketin, paylaşmanın ve kardeşliğin sembolü olan Muharrem ayında herkesin imkânı nispetinde ailesine, akrabalarına ve komşularına ikramda bulunmasının, bu ayın anlam ve önemine uygun düştüğüne dikkat çekti. 

Sözütek, bu inanç ve düşüncelerle Adana Esnaf ve  Sanatkarlar  Odaları Birliği’nde de geleneksel olarak aşure dağıtımı yapıldığına işaret ederken, “Dayanışmada her daim yarar vardır. Kardeşlik ve paylaşmaya her zaman önem verelim.  Bu vesileyle, tüm esnaf ve sanatkarlarımız ile halkımızın Aşure Günü’nü kutluyor, Muharrem ayının hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, katılan tüm can dostlarına teşekkür ediyor,  sevgi ve muhabbetle kucaklıyor, sağlık ve huzur dolu yaşam diliyorum”dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2015, 10:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz