Aşure Lokması ve Muharrem Cemi

Aşure Lokması ve Muharrem Cemi etkinliğinde konuşan Başkan Zeydan Karalar, yezitlerin dün olduğu gibi bugünde olduğunu ve yarında olmaya devam edeceğin belirterek önemli olanın bir olup birlik olup yezide karşı durabilmek olduğunu söyledi.

Aşure Lokması ve Muharrem Cemi
banner560

Seyhan Belediyesi, kısa adı BULAM-DER olan Adana Bulamlılar ve Çere Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Hacıbektaşı Veli Kültür Derneği’nin organizesinde, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, Şakirpaşa Cem Evi, Muş Vartolular Derneği, Demokratik Alevi Derneği, Dersimliler Derneği ile Aşure Lokması ve Muharrem Cemi düzenledi. Etkinlikte 10 Bin kişiye aşure dağıtıldı. Yoğun katılım ile gerçekleşen etkinliğe CHP Adana Milletvekilleri Elif Doğan Türkmen, Zülfikar İnönü Tümer, İbrahim Özdiş, Aydın Uslupehlivan, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, CHP Adana il Başkanı Ayhan Barut, CHP İlçe başkanları dernek ve sivil toplum örgütü temsilcileri ve binlerce vatandaş katıldı.

Etkinlikte konuşan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar birlik ve beraberliğe vurgu yaptı. Yezitlerin dün olduğu gibi bugünde olduğunu ve yarında olmaya devam edeceğin belirten Başkan Zeydan Karalar, önemli olanın bir olup, birlik olup yezide karşı durabilmek olduğunu söyledi. 

Bulam Üryan Hızır Ocağı Piri Ali Dede(Ali Büyükşahin) ise Aleviliğin tüm insanlığı sevgi ile kucakladığını söyledi. Tüm inanç gruplarının inançlarını ve kültürlerini özgürce yaşaması gerektiğini vurgulan Ali Dede, Aleviliğin özünün insan sevgisi olduğunu da söyledi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner578