ATB’den ÇÜ ve ABTÜ Rektörlerine Kutlama Ziyareti

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, Meclis Başkanı Sabahattin Yumuşak, YK Üyesi Hamit Tezcan ve Genel Sekreter T. Gökhan Öztürk, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar ile Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

ATB’den ÇÜ ve ABTÜ Rektörlerine Kutlama Ziyareti
banner560

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, Meclis Başkanı Sabahattin Yumuşak, YK Üyesi Hamit Tezcan ve Genel Sekreter T. Gökhan Öztürk, ÇÜ Rektörlüğü’ne yeniden atanan Prof.Dr. Mustafa Kibar ile ABTÜ Rektörlüğü’ne atanan Prof.Dr. Mehmet Tümay’ı kutladı, görevlerinde başarılar diledi.

BİLGİÇ, “ÜNİVERSİTE VE STK İLİŞKİLERİNİ ÖNEMSİYORUZ”

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, “Adana’nın bir şansı var. ATB, ATO, ADASO ve AOSB tek oda gibi çalışıyoruz. Artık Adana’da etkin oda borsaların bir araya gelmesi çok kolay üniversitelerde bu birlikteliğin içerisine girdiği zaman aşamayacağımız zorluklar olmayacaktır. Bilim yuvası olan üniversite ve sivil toplum ilişkilerini çok önemsiyoruz. Üniversiteler ve işdünyası elele olmalı. Koltukların gelip, geçici olduğunu hepimiz biliyoruz. Bizler ÇÜ ve ABTÜ güzel insanlar yetiştirdiğinde bundan Adana ve bölge ekonomisi fayda görür. Bu anlamda sizleri hem tebrik etmek hem hayırlı olsun demek hemde birlikte güzel hizmetlere vesile olalım dileğiyle geldik. Başarılar diliyoruz.” şeklinde konuştu.


PROF. DR. TÜMAY, “KENTLE KOPUK BİR ÜNİVERSİTE OLMAYACAĞIZ”

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay, “İşdünyası’yla, işletmeciyle, sanayiciyle bir araya gelerek üniversitelerden neler beklediklerini tespit ederek çözüm üretmek amacındayız. Bundan sonra üniversite olarak çok güzel bir arayüz olacağız. Kendi yeteneklerimizi sözde değil, icraatçı olarak sanayici ile buluşturucağız. Ben Adana çocuğuyum. Biz kentle kopuk bir üniversite olmayacağız. Kentle iletişimi sağlayan, kente faydası olan bir yaklaşımla eğitim yaşamımıza devam edeceğiz.” dedi.

PROF. DR. KİBAR, “TECRÜBEMİZLE DAHA İYİ İCRAATLAR YAPACAĞIZ”

Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, “İlk 4 yıllık dönemin tecrübesiyle daha güzel icraatlar yapma amacındayız. Şehrimizle daha iyi bütünleşiriz. Üniversitelerin bu günlerde yeniden belirlenen, tespit edilen misyonuna uygun faaliyetleri bu dönem daha rahat gerçekleştiririz. Nazik ziyaretlerinden dolayı ATB yönetimine çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER