banner641

Barışık'tan okul trafiği uyarısı

TESK Yönetim Kurulu Üyesi, Adana ESOB ile Adana Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Kazım Barışık, yeni eğitim ve öğretim yılının başlaması nedeniyle araç sürücüleri, öğrencileri, velileri ve öğretmenleri, okul önlerinde yaşanabilecek trafik kazalarına karşı dikkatli olmaya çağırdı.

Barışık'tan okul trafiği uyarısı
 
banner560

Birlik Başkanı Barışık, 2013/2014 eğitim – öğretim döneminin tüm Milli Eğitim camiası ile öğrenci ve velilere hayırlı ve uğurlu olmasını dilerken, ülkemizde trafik kazalarının kanayan yara olarak gündemdeki yerini koruduğunu ifade ederek,  “Okul önlerinde yaşanabilecek kazalar yüzünden canlar yanmasın,  hayatlarının baharındaki çocuklarımız ölmesin, sakat kalmasın. Acıların yaşanmaması, anaların ağlamaması için herkesi sorumluluk içerisinde hareket etmeye çağırıyorum”dedi.

 

Trafik kurallarına herkesin uymasını, uymayanların da uyarılması gerektiğini belirten Başkan Barışık,  “Hepimiz sorumlu davranalım, milyonlarca yavrumuzu, çiçeklerimizi, çocuklarımızın geleceğini, sağlığını, neşe ve mutluluğunu düşünerek trafikte dikkatli araç kullanalım. Özellikle de okul yolu, yaya geçitlerine yaklaştığımızda yavaşlayarak, dikkatlerimizi yaya ve çocuklarımıza vererek yolumuza kontrollü devam edelim” diye konuştu.

 

Servis araç sürücülerini de ikaz eden Barışık, araçlarında taşıdıkları çocuklara örnek olacak davranışta bulunmalarını, direksiyon başında sigara içmemelerini, araçtan dışarı çöp atmamalarını, yüksek sesle müzik dinlememelerini, araç içinde ve dışında göze hoş gelmeyen, çevreyi rahatsız edecek resim veya yazı bulundurmamalarını istedi. 

 

Barışık, minik öğrencilerden de servis araçlarında yolculuk süresince ayağa kalkmamalarını, şoför amcalarının dikkatini dağıtacak davranışlardan kaçınmalarını isterken, “Hayat hepimiz için değerlidir. Bu canlara sahip çıkalım, trafik canavarı olmayalım. Bu düşünce ışığında, okula başlayan çocuklarımızı, öğretmenlerimizi kutluyor, yeni eğitim – öğretim yılının başarılarla dolu, kazasız ve mutlu geçmesini diliyorum”dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2013, 15:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner640