Başkan Çetin 10 bin "Nutuk" dağıttı

Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, 10 bin adet Nutuk dağıttı.

Başkan Çetin 10 bin "Nutuk" dağıttı

Başkan Çetin’in başlattığı kampanya halk tarafından büyük bir coşkuyla karşılandı. Türkiye’nin dört bir yanından ‘biz de istiyoruz’ mesajları yağmaya başladı. Çetin, “Halkımızı uyarabilmek için Cumhuriyetimizin ne kadar büyük zorluklarla kurulduğunu anlatabilme adına, Nutuk kitabını dağıtmaya karar verdik. Şu ana kadar, Adana’nın çeşitli ilçeleri de dahil, 10 bin Nutuk kitabı dağıttık. Tüm hemşehrilerime gösterdikleri ilgi için sonsuz teşekkür ediyorum. Ulaşabildiğimiz her yere ulaşıp, Ata’mızın bize bıraktığı Nutuk kitabını dağıtacağız” dedi.

 MECLİS ÜYELERİNE, MUHTARLARA, HALKA…
Türkiye, tarihinin en kritik dönemini yaşarken, gözler yerel yönetimlerin direksiyonunda oturan isimlere yöneldi. Türkiye’nin içinde bulunduğu ortam ve Cumhuriyetin önemini anlatmak için Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Nutuk eserini halka dağıttı. Belediye Başkanı Soner Çetin, Çukurova’da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 15 Ekim 1927’de, Cumhuriyet Halk Fırkası'nın 2. Kurultayı'nda okumaya başlayıp, 6 günde okuduğu ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş tarihinin belgesi niteliğindeki Nutuk seferberliği başlattı.

banner625

Çetin, Ulu Önder Atatürk'ün tarihe ışık tutan ölümsüz eseri Nutuk’un dağıtımına meclis üyelerinden başlanmasını istedi. Çukurova Belediyesi, ilk olarak Çukurova İlçe Belediye Meclisi Şubat ayının son oturumunda meclis üyelerine, daha sonra Halk Günü'ne katılan vatandaşlara Nutuk armağan etti. Yoğun katılımın olduğu Halk Günü’nde vatandaşların teşekkür ettiği Çetin, "Anadolu insanının verdiği bağımsızlık mücadelesini, bu büyük mücadelenin hangi koşullar altında verildiğini anlatan bu önemli eseri hepimiz tekrar tekrar okumalıyız" dedi. Başkan Çetin, her ay bir araya geldiği muhtarlara, Büyükşehir Belediye Meclisi üyelerine, gittiği esnaf ziyaretlerinde ve girdiği her ortamda vatandaşlara Nutuk armağan etti.

NUTUK DAĞITIMINDA İZDİHAM OLUŞTU
Geçtiğimiz pazar günü Halk TV'nin 'Gürkan Hacır'la Şimdiki Zaman' programına ev sahipliği yapan Çukurova Belediyesi’nin etkinliğine Adanalılar yoğun ilgi gösterirken, Çukurova Belediyesi Orhan Kemal Kültür Merkezi’nde yayın yapılan salonda programı izlemeye gelen vatandaşlara da Nutuk dağıtıldı. Görevliler, Atatürk’ün eserini alıp okumak isteyen binlerce vatandaşın yoğun talebine yetişmekte zorlandı. Ellerinde Türk Bayrakları ile Orhan Kemal Kültür Merkezi’ni dolduran yüzlerce vatandaş, Atatürk’ün ölümsüz eserinden alabilmek için saatler öncesinden uzun kuyruklar oluşturdu. Salonu dolduran vatandaşlara seslenen Başkan Çetin Nutuk’u dağıtmaktan dolayı gurur duyduğunu söyledi. Çetin, "Tufanbeyli’den Karataş’a, Yumurtalık’tan Karaisalı’ya birçok yerden telefonlar alıyorum. Vatandaşlarımız arayıp Nutuk talep ediyorlar. Sizleri, bugün burada görmek zamanında verilen mücadelenin ne kadar haklı olduğunu ve asla bu mücadeleyi kaybetmeyeceğimizi bize bir kez daha gösterdi. Tüm hemşehrilerime sonsuz teşekkür ediyorum. Ulaşabildiğimiz her yere ulaşıp, Ata’mızın bize bıraktığı Nutuk kitabını dağıtacağız’ dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz