Başkan Sözlü MS hastaları için sinema filminde oynadı

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Multipl Skleroz (MS) hastalığıyla ilgili toplumsal farkındalığı arttırmak amacıyla çekilen bir sinema filminde rol aldı.

Başkan Sözlü MS hastaları için sinema filminde oynadı
banner560

Genetik ve çevresel etkenlerin birleşimiyle genç erişkinlerde ortaya çıkan nörolojik hastalık MS’i trajikomik yaklaşımla beyaz perdeye yansıtacak olan film bu yönüyle Saftirikler adını aldı.  Futbol dünyasından bir çok ünlünün de oyunculuk desteği verdiği film 23 Eylül’de gösterime girecek. 
MS İÇİN KOMEDİ DİLİ
Adana’da yaşayan 4 arkadaşın kısa yoldan para kazanmak için verdiği uğraşı ve bu süreçte aynı mahalledeki MS hastası Murat’ın tedavisi için ortaya koydukları hazine bulma mücadelesini trajikomik olaylarla sinemaya taşıyan filmin yapımcılığını Dali Yapım üstlendi. Ali Erşen’in yönetmen koltuğunda oturduğu filmde Metin Zakoğlu, Selahattin Taşdöğen, Tuncay Bayazit, Mehmet Kurt, Deniz Oral, Nevin Taşdöğen ve Selçuk Aydın başlıca rolleri oynadı.  

banner595
ADANA VE İSTANBUL’DA ÇEKİLDİ
Çekimleri Adana ve İstanbul’da gerçekleştirilen filmde konuk oyuncu olarak Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de rol aldı. Başkan Sözlü’nün yanı sıra Galatasaray Kulübü Eski Başkanı Turgay Kıran, Türk futbol dünyasının ünlüleri Erman Toroğlu, Cem Pamiroğlu, Yılmaz Vural, Ali Gültiken, Kaya Çilingiroüğlu, Oktay Derelioğlu, Hasan Şaş da bu yapıma oyunculuklarıyla katkı sağladı.
BÖYLE BİR FİLME KATKIDA BULUNMAK GÜZEL
MS hastalığı konusunda toplumda farkındalığı arttırmak amacıyla kamera karşısına geçen Başkan Hüseyin Sözlü,  “Çoğunlukla 20-40 yaş arası erişkinlerde beyin ve omurilikte tahribat yaratan ve bağışıklık sistemini olumsuz etkileyen MS hastalığını anlatmak için sinemanın seçilmesi çok anlamlı. Ben de sosyal sorumluluk bilinciyle böyle bir filmde rol aldığım için mutluyum” dedi.  
Başkan Sözlü, 23 Eylül’den itibaren gösterime girecek ve gelirinin bir bölümü MS Derneği’ne bağışlanacak filmi tüm hemşehrilerinin izlemesini tavsiye etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner591

banner580