Beyhan Demirtaş’tan, şehit Polisin “Hifa Bebeğine”, “Doğum” Ziyareti

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Ankara Gölbaşı İlçesi’nde bulunan eğitim tesislerine yapılan saldırı sonucu şehit ikiz polis memurlarından Ahmet Oruç’un eşi Emine Oruç, bir kız çocuğu dünyaya getirdi.

Beyhan Demirtaş’tan, şehit Polisin “Hifa Bebeğine”, “Doğum” Ziyareti
banner560

Vali Mahmut Demirtaş, Eşi Hanımefendi Beyhan Demirtaş ile birlikte “Sabreden, şükür eden” anlamı taşıyan “Hifa” adı verilen bebeğin annesi, Şehit Polis Memuru Ahmet Oruç’un eşi Emine Oruç’u evinde ziyaret etti.
 
Polis Memuru Ahmet Oruç, 15 Temmuz
Darbe Girişiminde Ankara’da Şehit Olmuştu
Vali Mahmut Demirtaş, Eşi Hanımefendi Beyhan Demirtaş ile birlikte, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin içine sızmış bir grup asker tarafından gerçekleştirilen darbe girişimi sırasında, Ankara Gölbaşı ilçesinde bulunan eğitim tesislerine yapılan saldırı sonucu şehit ikiz polis memurlarından Ahmet Oruç’un doğum yapan eşine ziyarette bulundu.
 
Bakan Soylu ve Bakan Çelik Adına
“Hifa Bebeğe” Cumhuriyet Altını Taktı
Vali Demirtaş, Eşi Hanımefendi Beyhan Demirtaş ile birlikte evinde ziyaret ettiği şehit polis memuru Ahmet Oruç’un eşi Emine Oruç’a ‘Gözünüz aydın. Hayırlı olsun. Bahtı açık olsun” temennilerinde bulundu.
Vali Demirtaş “Hifa” adı verilen minik bebeğe, İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu ile Avrupa Birliği Bakanı Sayın Ömer Çelik adına Cumhuriyet altını taktı.
Hifa bebeğe kendisi ve eşi adına da doğum hediyesi olarak altın takan Vali Mahmut Demirtaş, anne Emine Oruç’u tebrik etti.   

Şehit Ailelerinin Daima Yanlarında Olacağız
Duygulu anların yaşandığı doğum tebriği ziyareti sırasında şehit ikiz kardeş polis memurlarından Ahmet Oruç’un şahsında, vatanın birlik ve bütünlüğü, ülkenin bekası için canlarını veren tüm şehitler ve gazileri, rahmetle ve minnetle andıklarını kaydeden Vali Mahmut Demirtaş, şehit yakınları ve gazilerin daima yanlarında olacaklarını vurguladı.

Vali Demirtaş’ın, İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu ile Avrupa Birliği Bakanı Sayın Ömer Çelik’in ‘selam, saygı ve hayırlı olsun’ dileklerini ilettiği şehit polis eşi Emine Oruç ise,  ‘Vatan sağolsun’ temennisiyle teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2016, 11:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner573

banner572