Bisikletlerle Farkındalık Yarattılar

‘3 Haziran Dünya Bisiklet Günü’ olması nedeniyle Atatürk Parkında bulaşan ABDOSB, PAB Adana, Süslü Kadınlar Adana ve ABİT başkan ve üyeleri bisikletleriyle şehir turu yaparak farkındalık yarattılar.

Bisikletlerle Farkındalık Yarattılar

Bisiklet kullanımının artması ve bisikletin trafikte hak ettiği yeri görmesi için bir dizi etkinlikler düzenlediklerini söyleyen kulüp başkanları, bu vesile ile “bisikletli ölümlere ‘dur’ diyeceğiz” dediler.

BAS PEDALA RÜZGARI HİSSET

banner625
Adana Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği (ABDOSB), Adana Bisiklet Topluluğu Kulübü (ABİT), Süslü Kadınlar Adana ile Perşembe Akşamı Bisikletçileri Adana (PAB)adına açıklama yapan Tekin Güleken, “Dünya’da iki yüzyıldır kullanılmakta olan ve uzun ömürlü oluşu ile çok yönlü kullanılabilmesiyle benzersiz kabul edilen aynı zamanda basit, uygun fiyatlı, güvenilir, temiz, çevreye uygun, sürdürülebilir ve sağlıklı bir ulaşım aracı olan bisikletin önemine dikkat çekmek amacıyla Birleşmiş Milletler Genel Kurulu 3 Haziran’ı ‘Dünya Bisiklet Günü’ Olarak ilan etti. Biz 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü de bugünle birleştirerek iki günü birden kutluyoruz. Doğayı, insanları seviyoruz. İnsanlar pedalı çevirip, rüzgarı hissetsinler.” Diyerek “Bisiklet Kenti Adana” için “İki Teker Adana” başlıklı ortak çalışmalar yürüterek destek olan Adana Büyükşehir Belediyesi ve Mimarlar Odası Adana Şubesine çok teşekkür etti.

Şehir turu yapan genç yaşlı, kadın erkek, bebekli bisikletliler renkli görüntüler oluşturdu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz