Büyükşehir'den gençlere bir hizmet daha

Büyükşehir Belediyesi; gençlerin hizmetine yeni bir gençlik merkezi daha sunuyor.

Büyükşehir'den gençlere bir hizmet dahabanner625

            Daha önce gençlerin kültür, sanat ve spor eğitimi alması için Mimar Sinan Kültür Parkı içerisinde Gençlik Merkezi açan Büyükşehir Belediyesi ikinci gençlik merkezini de Şakirpaşa’ya açıyor.

            Büyükşehir Gençlik Merkezi’nde özellikle Adana’nın dar gelirli ailelerine mensup gençlere keman, piyano, fotoğrafçılık, grafik tasarımı, tiyatro, modern dans, bisiklet gibi kursların veriliyor, gezi ve seminerler düzenleniyor.

            Hazırlıkları tamamlanan ve önümüzdeki günlerde açılması planlanan Şakirpaşa Gençlik Merkezi’nde ise gençler üniversite sınavlarına hazırlanacak.

            Sinema salonu, kütüphane, bilgisayar laboratuvarı ve rehberlik biriminin bulunduğu Şakirpaşa Gençlik Merkezi’nde yine dar gelirli ailelere mensup bin öğrenciye LGS ve LYS kursları verilecek.

            Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Büyükşehir Belediyesi olarak gençlere büyük önem verdiklerini belirterek, "Gençlerin kültürel ve sanatsal gelişimine katkıda bulunacak, spor yapmalarını sağlayacak tesisler oluşturmaya çalışıyoruz. Gençlerimiz kültür ve sanat eğitimi alması, spor yapması için Mimar Sinan Kültür Parkı’nda Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi'ni açtık. Şimdi de Şakirpaşa’ya gençlerimizin ücretsiz üniversite kursları alması için yeni bir gençlik merkezi hazırlıyoruz. Gençlerimiz burada 20 kişilik sınıflarda eğitim alacak. Ayrıca merkezimizde gençler için sosyal aktivite alanları olacak" dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2013, 16:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz