CHP'den Atatürk düşmanları hakkında flaş başvuru

Ülkemizin kurtarıcısı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve ailesine yönelik hakaretler, CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut tarafından yargıya taşındı

CHP'den Atatürk düşmanları hakkında flaş başvuru

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Ayhan Barut, TVNET adlı televizyon kanalında yayınlanan “Derin Tarih” adlı programda ülkemizin kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret eden Mustafa Armağan, Yavuz Bahadıroğlu, Süleyman Yeşilyurt ile Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’a iftiralarla ağır hakaretlerde bulunan Nur Cemaati hocalarından Hasan Akar hakkında Adana Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.  

SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSU

CHP Adana İl Hukuk Koordinasyon Kurulu Başkanı Av. Remzi Ümit Atay, kurul üyeleri ve il yöneticileriyle birlikte bugün Adana Cumhuriyet Savcılığı’na giderek şikayetçi olan İl Başkanı Ayhan Barut, şikayet dilekçesinde, 07 Mayıs 2017 Tarihinde, TVNET adlı kanal da yayınlanan “Derin Tarih” programında, basın vasıtasıyla Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret ederek 5816 Sayılı Kanuna muhalefet suçunun işlendiğini kaydetti.

“ATATÜRK’ÜN AZİZ HATIRASINA ÇOK ÇİRKİN BİR SALDIRI”


Mustafa Armağan, Yavuz Bahadıroğlu ve Süleyman Yeşilyurt’un bu eyleminin,  Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin kurucusu olan Mustafa Kemal ATATÜRK ‘ün aziz hatırasına ve O’nun bu ülke için yaptıklarına çok çirkin bir saldırı olduğunun altını çizen Barut, yaşananların kamuoyunda derin bir infial yarattığına dikkati çekti.

“TOPLUMUN BİRLİĞİNİ BOZMAYA, ORTAK DEĞERLERİ YIPRATMAYA YÖNELİK BİR SALDIRI”

banner625
Barut, “Ülkemizin ortak değerlerine karşı yapılan bu saldırı, toplumun birliğini bozmaya, ortak değerleri yıpratmaya yöneliktir. Eylemin failleri en şedit şekilde cezalandırılmadığında, toplumun adalete olan güveni de sarsılacaktır. Sanıklar hakkında kamu davası açılarak en şedit ceza ile cezalandırılmalarına karar verilmesini arz ve talep ederiz” dedi.

HASAN AKAR HAKKINDA DA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU

Barut ayrıca, Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’a yönelik iftira ve hakaretleri internet sitelerinde yer alan Nur Cemaati'nin hocalarından Hasan Akar hakkında da kamu davası açılması ve en ağır şekilde cezalandırılması talebiyle suç duyurusunda bulundu.

“EN HAFİF DEYİMLE ALÇAKLIK, ŞEREFSİZLİK, HAİNLİK”

Barut, suç duyurusu sonrası yaptığı açıklamada ise Büyük Önder Atatürk ve ailesini yönelik iftiraları alçaklık olarak değerlendirdi. Şaibeli ve gayrimeşru anayasa değişikliği referandumunun ardından Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e yönelik saldırıların arttığını dikkati çeken Barut, “Bugün geldiğimiz noktada adının önünde ‘tarihçi’ unvanını kullanan alçaklar, ortak değerimiz, ülkemizin kurtarıcısı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e saldırmak için olmadık iftiralar atıp, hakaretler ediyorlar. Bu iftiraları atanlar en hafif deyimle alçaktır, şerefsizdir, haindir” diye konuştu.

“İÇİMİZDEKİ ATATÜRK SEVGİSİNİ YOK EDEMEZLER”

Türk halkının Atatürk’e, O’nun ilke ve devrimlerine bağlılığından şüphe etmediklerini kaydeden Barut, “Ne yaparlarsa yapsınlar içimizdeki Atatürk ve Cumhuriyet sevgisini yok edemeyecekler. Onlar yok etmeye çalıştıkça yüreğimizdeki Atatürk ve Cumhuriyet sevgisi büyüyecek ve attıkları o iftiralarda boğulacaklar” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner654

cyberturk.biz