"Coğrafi işaret" toplantısı

Adana'nın sahip olduğu değerlerin tanıtımını sağlamak ve markalaştırmak hedefinde, "coğrafi işaret" alabilecek ürün sayısını arttırmak amacıyla düzenlenen değerlendirme toplantısı, Vali Mahmut Demirtaş başkanlığında gerçekleştirildi.

"Coğrafi işaret" toplantısı

Valilik Makamı'nda gerçekleştirilen toplantıya Vali Mahmut Demirtaş'ın yanı sıra Vali Yardımcısı Murat Süzen, İl Tarım ve Orman Müdürü Muhammet Ali Tekin, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Remzi Özdoğan ile kamu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

"COĞRAFİ İŞARET" ALABİLECEK ÜRÜNLER DEĞERLENDİRİLDİ

banner625
Katılımcıların konu hakkında yaptıkları  değerlendirmeler ve görüş alış verişinde bulunulmasıyla süren toplantıda, coğrafi işaret alabilecek ürünlerin belirlenmesi için önümüzdeki günlerde geniş katılımlı bir çalıştay düzenlenmesi kararı alındı.

VALİ DEMİRTAŞ, "DÜZENLEYECEĞİMİZ ÇALIŞTAYIN YARARLI OLACAĞINA İNANIYORUM"

Vali Mahmut Demirtaş, dile getirdikleri görüş ve önerilerinden dolayı katılımcılara teşekkür ettiği toplantının sonunda yaptığı açıklamada, Adana'nın sahip olduğu değerleri markalaştırmaya yönelik çalışmaları kararlılıkla sürdüreceklerini ifade etti ve hayli yararlı olacağına inandığını belirttiği çalıştayın Adana'ya şimdiden hayırlı olmasını diledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz