ÇÜ öğrencileri AÇS'de

Adana Çimento, 18 Mart 2013’ te Çukurova Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü; 21 Mart 2013’ te de Çukurova Üniversitesi Adana Meslek Yüksek Okulu İnşaat Bölümü’ nün “teknik gezi” talebini kabul etti.

ÇÜ öğrencileri AÇS'de
banner625
Teknik gezi kapsamında, öğrencileri fabrika girişinde Şirket yetkilileri karşıladı. Öğrencilere öncelikle Fabrika bölgesinde bulunan Hammadde sahaları gezdirilerek, çimentonun ana hammaddesi olan Kalker ve Kil’ in elde edilmesine ilişkin teknik bilgiler paylaşıldı. Hammadde sahasında yapılan bilgilendirmenin ardından, üretimin ilk aşaması olan hammadde kırıcısından başlayarak, nihai ürünün elde edildiği son nokta olan çimento değirmenlerine kadar olan üretim prosesi yerinde tetkik edildi, süreç hakkında detay bilgi verildi. Ürünün standartlara uygunluğunun sağlandığı yer olan Kalite Kontrol Laboratuvarları ve Prosesin kontrol-takibinin yapıldığı Merkezi Kumanda Odasında sistemin işleyişi hakkında yapılan son bilgilendirmelerin ardından öğrencilerle vedalaşıldı.
İki ayrı tarihte öğretmen/öğrenci olarak 80 kişinin yararlandığı teknik gezilerin ardından, Fabrikayı ziyaret eden öğretmen ve öğrenciler; geleceğe yönelik olarak seçtikleri meslek dalında; Şirketin, bilimsel ve teknik alanlardaki bilgi birikimi, tecrübe ve uygulamalarını paylaşmasının kendilerini çok mutlu ettiğini söyleyerek, Adana Çimento’ ya gösterdiği duyarlılık nedeniyle teşekkürlerini ilettiler.


Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2013, 14:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz