Çukurova'da giysi toplama projesine büyük destek

Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, halkın kullanmadığı kıyafetleri, geri dönüşüme kazandırmak ve kullanılabilir durumda olanları ihtiyaç sahiplerine dağıtmak için başlatılan ‘Giysi Toplama Projesi’ne halkın büyük destek verdiğini açıkladı. Başkan Çetin, ilçe geneline 300 giysi toplama kumbarası yerleştirildiğini ifade ederek, "Çukurova Belediyesi olarak, rutin belediyecilik hizmetlerinin dışında, sosyal belediyecilik konusunda yaptığımız hizmetlerle destan yazıyoruz" dedi.

Çukurova'da  giysi toplama projesine büyük destek
banner560

Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, halkın kullanmadığı kıyafetleri, geri dönüşüme kazandırmak ve kullanılabilir durumda olanları ihtiyaç sahiplerine dağıtmak için başlattıkları ‘Giysi Toplama Projesi’ne halkın büyük destek verdiğini açıkladı. 
Çetin, "Hayata geçirdiğimiz ‘Giysi Toplama Projesi’ ile halkımızın kullanmadığı giysileri, ilçemize yerleştirdiğimiz 300 kumbara ile toplayıp, kullanılabilir ve temiz kıyafetleri ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırıyoruz. Kullanılamaz durumdaki giysiler ise geri dönüşüm firması tarafından, ülkemiz ekonomisine kazandırılıyor. Adana'da yine bir ilke imza attık. Gıda bankası, hayır çarşısı, Çukurova’nın Filizleri gibi sosyal projelerle, Adana’ya yeni bir soluk kazandırmıştık. 'Giysi Toplama Projesi’ ile de destan yazmaya devam ettik" diye konuştu.

"HALKIMIZ PROJEYİ SAHİPLENDİ"
Sosyal belediyecilik konusunda, çıtayı yükselttiklerine dikkat çeken Başkan Soner Çetin, "Çukurova halkımız sosyal belediyecilik projelerine duyarlılığı ile farkını hissettirdi. Giysi toplama kumbaraları, diğer geri dönüşüm hizmetleri gibi sağlıklı bir şekilde kullanılıyor ve halkımız birbirine yardımcı olmaktan büyük mutluluk duyuyor" şeklinde konuştu. 

Çukurova halkına projeyi sahiplendiği için teşekkür eden Çetin, 300 olan kumbara sayısının, bu ilgi sonrasında 600’e çıkarılması için çalışma başlattıklarını belirterek, Çukurova halkının kullanmadığı ve elbise dolaplarında atıl duran kıyafetleri giysi toplama kumbaralarına atmaları konusunda ilçe halkına tekrar çağrıda bulundu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Arzu Şahin
Arzu Şahin - 4 hafta Önce

Çok güzel bir çalışma benim elimde de kullanılmayan temiz kıyafetler var fazlasıyla aracım yok bana ulaşıp evden alma imkânınız var mı

SIRADAKİ HABER

banner578

banner580