Çukurova'dan "Köpek Güzellik yarışması"

Çukurova Belediyesi sokak hayvanlarına yönelik duyarlılığı artırmak amacıyla Köpek Güzellik Yarışması’nın 3’üncüsünü düzenledi.

Çukurova'dan "Köpek Güzellik yarışması"

Çukurova Belediyesi tarafından Ercan Çetin Doğal Park Amfi Tiyatro’da düzenlenen yarışmaya yoğun ilgi gösterildi. Binlerce vatandaşın izlemeye geldiği yarışmada, 74 köpek yarıştı. Hayvanseverlerden ve veterinerlerden oluşan 6 kişilik jüri önüne çıkan birbirinden güzel köpekler, sahiplerinin verdiği komutları yerine getirerek, izleyicilerden alkış topladı. 

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Çukurova’yı, her canlının en güzel şekilde yaşayabileceği hale getirebilmek için gece gündüz çalışmalara devam ettiklerini söyledi. Köpek güzellik yarışmasında, yarışmaya giren köpeklerini seven Başkan Çetin, “Her hafta düzenlediğimiz halk gününde, sokak köpekleri ile bazı şikayetlerde bulunuyor. Yarışmaya geldim geleli, bu güzel köpekleri hayranlıkla izliyor ve inceliyorum. Sahiplerini kutluyorum. Çok güzel köpekler yetiştirmişsiniz. Elimizden geldiğince, bütün canlıların rahat yaşamını sürdürebileceği, karnının doyduğu, kışın soğuktan, yazın sıcaktan çok fazla etkilenmediği bir Çukurova’ya doğru emin adımlarla ilerlediğimizi görüyorum” dedi.

banner625
Birbirinden güzel köpekler, jüri üyelerinin önüne çıkarak marifetlerini sergiledi. Yarışmada, büyük ırkta Serkan Gülfidan(İtalyan Motifi), Emrah Ürgen(Çoban-Halikarnaks), Yusuf Kozan (Alman kurdu), orta ırkta, Selma Betin(İngiliz cocker), Doğukan Özkan(İngiliz Buldog), Merve Yakar(Pekines Rocki), üküçk ırkta, Lucia Yılmaz(Linda), Sabiha Çelebi(Asil) ve Begüm Çimen(Buldog) köpekleriyle ilk üç sıraya girdiler. 4

Ödüller haricinde, katılan her köpeğin sahibine, sokak köpeklerini beslemek üzere mama dağıtıldı.  3 ayrı kategoride ödül verildi. Ödüle layık görülen köpeklerin sahiplerine kupa ve mamaları hediye edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner669

cyberturk.biz