Çukurova Üniversitesi Expo 2016 Antalya’daydı

Çukurova Üniversitesi EXPO 2016 Antalya’da stant açtı. Yoğun ilgi gören Çukurova Üniversitesinin standında süs bitkileri alanında yapılan bilimsel akademik çalışmalar sergilendi.

Çukurova Üniversitesi Expo 2016 Antalya’daydı
banner560

EXPO 2016 Antalya “Gelecek Nesiller için Yeşil Bir Dünya” felsefesiyle  “Çiçek ve Çocuk” teması ile Antalya da düzenlendi. Çukurova Üniversitesi de Biyoteknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi  ile EXPO 2016’ya katıldı. “Geleceği Yeşertmek” sloganının kullanıldığı organizasyonda tarih, biyo-çeşitlilik, sürdürülebilirlik ve yeşil şehirler organizasyonun alt temaları kullanıldı.
EXPO’da Çukurova Üniversitesinin Akademik Çalışmaları Tanıtıldı.

Çiçek ve Çocuk temalı Antalya EXPO'da, ekim ayı içerisinde Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yeşim Yalçın Mendi ’nin organizasyonunu yaptığı stant kurularak katılımcılara bilgilendirme yapıldı. Hem Çukurova Üniversitesi’nin hem de Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi ile Çukurova Üniversitesi Biyoteknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezinde Süs Bitkileri alanında yürütülmekte olan akademik çalışmalar hakkında bilgiler verildi. Çukurova Üniversitesi standında ayrıca ÇÜ Bilimsel Araştırma Projeleri Birimi, TÜBİTAK, SANTEZ ve TAGEM,  projelerinin tanıtımı yapıldı.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner591

banner580