Cumhuriyet kutlamaları büyük katılımla başladı

Cumhuriyetimizin 93.Kuruluş Yıldönümü'nde, ülkemiz genelinde olduğu gibi Adana’da da yapılan çelenk törenine Adanalı esnaf ve sanatkarlar da katılarak güç kattı.

Cumhuriyet kutlamaları büyük katılımla başladı
banner560

Atatürk Parkı’nda saat 14.00’de yapılan törene Adana Valisi Mahmut Demirtaş, 6.Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Hakan Atınç  ve Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün protokol sırasına göre anıta çelenk koymasını takiben askeri bando eşliğinde saygı duruşu yapılarak, İstiklal Marşımız okunurken, bayrağımız göndere çekildi.  

Atatürk Parkı'ndaki çelenk törenine, Vali Demirtaş, Tümgeneral Atunç, Büyükşehir Belediye Başkanı Sözlü'nün yanısıra, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, CHP Adana Milletvekilleri Zülfikar İnönü Tümer, İbrahim Özdiş, Ç.Ü.Rektörü Prof.Dr. Mustafa Kibar, Baro Başkanı Veli Küçük, MHP İl Başkanı Yusuf Baş, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Özmansur, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek, Şehit Aileleri Derneği Başkanı Emin Kunt, Adana Kuyumcular Esnaf Odası Başkanı Oğuz Başman, Adana Sebze Meyveciler Esnaf Odası Başkanı Mesut Yalı, Adana Emlakçılar Esnaf Odası Başkanı Rabia Ülkü Uçar, Adana Madeni Sanatkarlar Esnaf Odası Başkanı Abdussamet Mortepe, Adana Kaportacılar Esnaf Odası Başkanı Nuri Zengin, Adana Sütçüler, Yoğurtçular, Peynirciler Esnaf Odası Başkanı Memduh Özalp, Adana Elektronikçiler Esnaf Odası Başkanı Salih Diptaş, Adana Besiciler Esnaf Odası ve 1 No'lu ESKKK Başkanı Yusuf Ziya Üçdağ, Adana Ayakkabıcılar Esnaf Odası Başkanı Ali Süme, Adana Çiçekçiler Esnaf Odası Başkanı Süleyman Oğuz ile esnaflar ve vatandaşlar da katılarak destek oldular. 

Kutlamalara, yarın da sabah 09.00'da Valilik makamında yapılacak kutlamaları kabul ve 09.30'da İstasyon Meydanı'ndaki etkinliklerle devam edilecek. Etkinliklere Esnaf Ve Sanatkarlar Odalar Birliğini temsilen Birlik Başkanı Nihat Sözütek, Birlik Yönetim Kurulu Üyeleri, Esnaf Odası Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri de katılarak geçit töreninde yürüyerek protokolü selamlayacaklar.  YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner573

banner572