banner641

Dünya sorunları gençlerin gündeminde

Birleşmiş Milletler Konferansı’nın bir çeşit simülasyonu olan Model United Nations (MUN) Konferansı, Adana’da da yapıldı. Öğrencilerin dünya sorunlarını masaya yatırdığı BEMUN’da Erkan Koleji’nden Orkun Sürür Yılmaz ‘The Best Delegate’ ödülü aldı.

Dünya sorunları gençlerin gündeminde

 Seyhan Oteli’nde düzenlenen BEMUN etkinliğine Adana Erkan Koleji’nden Müge Yılmaz (İran), Arya Buket Şahırgöklü (Güney Kore), Okan Çerçi (Irak), Nihat Atakan Akın (İsrail), İsmail Kaan Börklü (Kuze Kore), Sude Bolat (Filipinler), Mehmet Ali Yeşil (Pakistan), Canberk Bağır (Türkiye), Serra Çelik (Birleşik Arap Emirlikleri), Orkun Sürür Yılmaz (HP-Zacharis Smith), Altay Erol (ABD) katıldılar. 3 gün süren etkinlikte öğrenciler Silahsızlanma ve Güvenlik (DISEC), Siyasi ve Sömürgeciliği Yok Etme (SPEC - POL), İnsan Hakları (HRC), Siber Terörizmin Önlenmesi (UCL) ve Harry Potter (HP) komitelerinde yer aldılar. Öğrenciler, yaptıkları araştırmalar ve çalışmalarını görev aldıkları komitelerde BM’ye sundular. Tüm konuşmaların İngilizce yapıldığı BEMUN etkinliğinde unutulmaz anılar da biriktiren öğrenciler, başarıları ile dikkat çektiler. Etkinlik sonunda sertifikalarını alan öğrencilerden Orkun Sürür Yılmaz da, ‘The Best Delegate’ ödülü ile başarısını taçlandırdı. 
 Erkan Koleji İngilizce Bölüm Başkanı İpek Sağım, MUN etkinliklerinin BM Konferansı’nın simülasyonu olduğunu, etkinlikte öğrencilerin her ülkenin temsilci delegesi olarak görev alıp, yer aldıkları komitede araştırmalar yaparak, sunduklarını söyledi. Öğrencilerin dünya sorunlarını bu konferansta masaya yatırdıklarını kaydeden Sağım, “Adana’da yapılan BEMUN konferansına katılarak, üstün başarı sağlayan, dünya sorunlarını dile getirirken çözüm yolları da önerip, araştıran öğrencilerimizi kutluyorum” dedi. 

banner560

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner640