Flaş... Adana Tabip Odasına çok büyük destek

Türk Silahlı Kuvvetlerince yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin yaptığı açıklamalar nedeniyle 11 üyenin yer aldığı TTB Merkezi Konseyinin görevlerine son verilmesi amacıyla Sağlık Bakanlığınca, "amaçları dışında faaliyet gösterdiği" gerekçesiyle Ankara Asliye Hukuk Mahkemesine dava açılmasına tepki gösteren Siyasi Parti, STK ve meslek örgütü temsilcileri destek için Adana Tabip Odasını ziyaret etti.

Flaş... Adana Tabip Odasına çok büyük destek

Doç. Dr. Ökten, “Savaşa karşı her zaman barışı savunacağız”

YANLIŞTAN DÖNÜLMELİ

banner625
Destek için Adana Tabip Odasına gelen aralarında CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, TMMOB, DİSK, KESK, Adana Barosu, Çağdaş Hukukçular Derneği Başkan, yönetici ve üyeleri açılan davanın yersiz olduğunu söyleyerek birlikte hareket ederek bu yanlıştan dönülmesi için mücadele edeceklerini söylediler.

YAŞAMI SAVUNAN BİR MESLEĞİN MENSUBLARIYIZ

TTB MKÜ Dr. Yaşar Ulutaş’ında hazır bulunduğu destek ziyaretinde konuşan Adana Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Ali İhsan Ökten, Türk Tabipleri Birliği  Merkez Konseyi Üyeleri hakkında açılan soruşturmayla ilgili olarak odalarına destek ziyaretine gelen CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, KESK'e bağlı sendikalar ve Eğitim Sen MYK Ahmet Karagöz ve TMMOB'a bağlı oda başkanlarına teşekkür ederek Türk Tabipleri Birliğinin Hipokrat andına bağlı kalarak, hekimliğin evrensel ilkelerinden yola çıkarak, yaşamı savunan bir mesleğin mensubu olduklarını ve her zaman savaşa karşı barışı savunacaklarını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2018, 10:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz