Gazeteciler Faraç ve Zileli net konuştu "Güneşli günler göreceğiz çocuklar"

Çukurova Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte konuşan yazar Ümit Zileli ve Mehmet Faraç, AKP iktidarı için “Türkiye ne olursa olsun bu beladan kurtulacaktır. Güneşli günler göreceğiz” dediler.

Gazeteciler Faraç ve Zileli net konuştu

“Her Ayın 19’unda Saat 19.00’da” adıyla etkinlik düzenleyen Çukurova Belediyesi’nin bu ayki konukları Aydınlık gazetesi yazarları Mehmet Faraç ve Ümit Zileli’ydi. Kız-erkek bir arada eğitim görmesine karşı çıkan bir İmam Hatip Okulu Müdürünü yazdığı için şikâyet edildiğini ve o nedenle sabahın 05.00’inde gözaltına alındığına dikkat çeken gazeteci Faraç, “Okullar medrese, öğretmenler molla, öğrenciler mürit yapılmak istendiği için karşı çıktım ve o yüzden gözaltına alındım. Cumhuriyete Cemaat’le AKP birlikte kumpas kurdu ama başaramayacaklar” diye konuştu.

banner625
“BU BELADAN ÇOK YAKINDA KURTULACAĞIZ”

Türkiye’de karşı devrim sürecini anlatırken “Aslında karşı devrim ‘yeter söz milletindir’ yalanıyla 1950’de başlamıştır” diyen gazeteci-yazar Ümit Zileli de ülkenin geldiği noktayı “Dünyanın en verimli topraklarında yaşıyor olmamıza rağmen yoksul, itilip kakılan ve itibarı olmayan bir memleket haline getirildik” diye özetledi. Bugüne kadarki seçimler içinde 1 Kasım’ın hayati derecede önemli olduğunu da vurgulayan Zileli, “Ergenekon çöktü, Balyoz yalanı çöktü, casusluk yalanları da çöktü. Merak etmeyin bu beladan da çok yakında kurtulacağız ve şairin dediği gibi güneşli günler göreceğiz” dedi. Yoğun katılımın olduğu gözlenen panelin sonunda gazeteciler Faraç ve Zileli,  Atatürk’e ve Cumhuriyet değerlerine sahip çıktığı için Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’e teşekkür ettiler. 

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2015, 09:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner654

cyberturk.biz