GED Başkanı Özden'den gençlere girişimcilik öğütleri

Girişimcilik Ekosistemi Derneği (GED) Başkanı Esra Özden, Türkiye’nin girişimcilik eğitimini orta öğretim seviyesine taşımak zorunda olduğunu söyledi.

GED Başkanı Özden'den gençlere girişimcilik öğütleri

Girişimcilik Ekosistemi Derneği (GED) Başkanı Esra Özden, Adana İlknur Kara Okulları’nda yazılım kodlama, 3 boyutlu yazıcı kullanma, maker teknolojiden yararlanma imkanlarının sunulduğu atölyede incelemelerde bulundu. Türkiye’nin, girişimcilik eğitimini orta öğretim seviyesine taşımak zorunda olduğunu söyleyen Özden, İlknur Kara Okulları bünyesinde kurulacak ‘Girişimcilik Kulübü’ne destek vereceklerini kaydetti.

SERMAYEDEN ÇOK GİRİŞİMCİ GEREK 

Esra Özden, “Hayal ettiğimiz liseyi oluşturan girişimci İlknur Kara’ya çok teşekkür ediyorum. 2023’te ilk 10 büyük ekonomi arasına girme hedefi bulunan Türkiye’nin doğal kaynaktan, sermayeden daha önce bilinçli, eğitimli girişimcilere ihtiyacı var. Girişimcilik derslerinin orta öğretimden itibaren etkin, iş dünyasıyla koordineli verilmesini öneriyoruz. İlknur Kara Okulları’nda kurulacak ‘Girişimcilik Kulübü’ne her anlamda destek vereceğiz. Kulüp üyeleri ile tecrübe paylaşımlarından eğitime birçok etkinlikte birlikte olacağız. Girişimci olmak isteyen gençlerimize şimdiden iş dünyasının başarılı temsilcilerini  mentör olarak atayacağız. İşbirliğimizle Türkiye’ye örnek olmak istiyoruz” dedi.

EĞİTİMDE ÇIĞIR AÇAN YENİLİKLER

İlknur Kara Okulları Yönetim Kurulu Başkanı İlknur Kara da GED Başkanı Özden’e işbirliği için teşekkür etti. Kara, alanında uzman eğitim kadrosu, kaliteli eğitim sistemi ve ileri teknolojik altyapısıyla 14 yıllık eğitim, öğretim ve dershanecilik deneyimini özel okul eğitimine yansıttıklarını ifade etti. Eğitime yaptıkları büyük yatırımın yanı sıra sosyal ve kişisel gelişime verdiklerini anlatan Kara, kalite çıtasını daha da yukarı taşıyarak yeni eğitim yerleşkesi oluşturduklarını ve burada ‘Anaokulu’, ‘İlkokul’, ‘Ortaokul’, ‘Anadolu ve Fen Lisesi’ olarak hizmet verdiklerini, ‘Bir Okuldan Daha Fazlası’ sloganıyla eğitimde çığır açan yeniliklere imza atmaya devam ettiklerini belirtti. İlknur Kara, “Maker atölyemiz  gibi ‘Girişimcilik Kulübü’ de farkındalık yaratacak” diye konuştu.
banner560
İlknur Kara Kolejinin Psikolojik ve Aile Danışmanlığı  hizmeti veren Dr. Obengül Ejder de 30 Ekim 2017 tarihinde gerçekleştirilecek açılış töreninde İlknur Kara Okulları Girişimcilik Kulübü lansmanının yapılacağını bildirdi.

 
Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2017, 11:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner621