banner654

Hasan Yıldız Adana BTÜ Öğrencileriyle Buluştu

Ekranların fenomen yapımcı-yönetmeni Hasan Yıldız, Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesinde (Adana BTÜ), “Kariyer Sohbetleri” kapsamında öğrencilerle buluştu.

 Hasan Yıldız Adana BTÜ Öğrencileriyle Buluştu
Yeşiloba Yerleşkesi Konferans Salonunda yapılan etkinliğe başta Adana BTÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Ersoy olmak üzere üniversite personeli ve öğrenciler katıldı.
Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Ersoy, Yapımcı-Yönetmen Hasan Yıldız’ı ağırlamaktan ötürü duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Yıldız’ı başarılı çalışmalarından ötürü tebrik etti. Rektör Prof. Dr. Ersoy, öğrencilere yönelik bu türlü sosyal etkinliklerinin devam edeceğini iletti. Prof. Dr. Adem Ersoy’un konuşmasının ardından Hasan Yıldız’ın özgeçmişini anlatan bir video gösterimi yapıldı.
Hasan Yıldız Kimdir?
Aslen Erzurumlu olan Hasan Yıldız, 1974 senesinde Ankara’da mütevazı bir ailenin üçüncü çocuğu olarak dünyaya geldi. Erken yaşlarda iş hayatına atılan Yıldız, eğitimini iş tecrübeleriyle harmanladığı yıllarda pek çok alanda kendini gösterdi. TRT ekranlarında Gez Göz Arpacık, Kariyer ve İş Rehberi, Turizm, Yeni Eğilimler, Aile Hekimi, Bir Kent Hikayesi, Altın Eserler, Kervan, Sultanların İzinde, Kripteks gibi birçok programın yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendi. Şehir ve Üniversite programının ise sunuculuğunu yaptı. Hasan Yıldız aynı zamanda Yıldızlar Tanıtım Organizasyon ve Prodüksiyon LTD ŞTİ'nin Genel Müdürü.
Kendinize Güvenin
Çocukluğundan bu yana daktilo tamirciliği dahil pek çok iş yaptığını belirten Hasan Yıldız, kendine güvenin ve hırslı olmanın başarıya giden yolda anahtar olduğunu belirtti. Yıldız, öğrencilere hayata dair tavsiyelerde bulunurken, şu sözlere yer verdi, “Başarılı olmak istiyorsanız daha üniversiteden mezun olmadan kendinize pek çok şey katmalısınız. Eğer özgüveniniz yüksek olursa başaramayacağınız şey yok. Sürekli yükselmeyi hedefleyin ama asla nereden geldiğinizi unutmayın. Hiçbir şeyin sizi değiştirmesine izin vermeyin.”
Sabırlı olmanın pek çok kapıyı açtığını vurgulayan Yıldız, “Akıllı insanlar işiyle, akılsız insanlar ise kişiyle uğraşır. Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım etmez” ifadelerini kullandı. Öğrencilerle keyifli diyaloglar kuran Hasan Yıldız, kendisine yöneltilen sorulara içtenlikle cevap vererek interaktif bir etkinlik gerçekleştirdi.
Programın sonunda Rektör Prof. Dr. Adem Ersoy, günün anısına Hasan Yıldız’a bir plaket takdim etti. Etkinliğe katılan öğrenciler katılım sertifikalarını alarak toplu fotoğraf çektirdiler.
Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2015, 09:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz