Hukuk uyuşmazlıklarında Arabuluculuk eğitimi başladı

Türkiye Barolar Birliği ve Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi iş birliğiyle Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Eğitimi Adana Barosu Tesislerinde başladı.

Hukuk uyuşmazlıklarında Arabuluculuk eğitimi başladı

Baro mensubu 53 avukatın katıldığı ve 2 - 9 Ekim tarihleri arasındaki sertifikalı eğitim seminerinin açılışında konuşan Adana Baro Başkan Yardımcısı Av. Sabahattin Gümüş, arabuluculuk müessesesinin önemine vurgu yaptı. Av. Gümüş, katılan tüm meslektaşlarına ve eğitimcilere başarılı, verimli çalışma olması temennisinde bulundu.

banner560
Av. Gümüş, günümüzde toplumsal uzlaşı ve hoşgörünün kaybolmaya başladığını üzülerek gözlemlediğini belirterek, “Cezada uzlaşma, hukukta arabuluculuk kurumunun yaygınlaştırılması ve en üst düzeyde yaşama geçmesini diliyorum. Adana’ya, Türkiye’nin üçüncü büyük adliyesi inşa edilmektedir. Biz, toplum ve devlet olarak büyük adliyeler yapmakla övünmek yerine, yaşanan uyuşmazlıkları kısa sürede ve toplumsal barışa hizmet eder şekilde gidermeliyiz.” dedi.

Çalışmalarda; Prof. Dr. Doğan Kökdemir ve Yrd. Doç. Dr. Zuhal Kökdemir ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitliği’, ‘Çatışma Teorisi’, Av. Yurdagül Gündoğan, Av. Okşan Gülşen Uz, Av. Hamdi Can Ünsal ve Av. Şamil Demir ‘Arabuluculuk Nedir’ ‘Arabuluculuğun Temel İlkeleri’, Av. Yurdagül Gündoğan, Av. Okşan Gülşen Uz ‘Arabulucu Kimdir?’ ve ‘Arabuluculuk Aşamaları’ Prof. Dr. Nejat Basım ve Prof. Dr. Recep Tayfun ‘Hazırlık aşaması’ ve ‘Açılış Aşaması’, Prof. Dr. Ercil Yavuz Ercil ve Prof. Dr. Ünsal Sığrı ‘İnceleme Aşaması’, ‘Müzakere Aşaması’, ‘Sonuç Anlaşma Aşaması’, Av. Hamdi Can Unsal ve Av. Şamil Demir-Av. Yurdagül Gündoğan ve Av. Okşan Gülşen Uz ‘Uygulama Eğitimi’, Av. Yurdagül Gündoğan, Av. Okşan Gülşen Uz, Av. Hamdi Can Ünsal ve Av. Şamil Demir ‘Arabuluculuk Mevzuatı’ ve ‘Arabuluculuk Etiği’ konularında avukatlara bilgilendirmelerde bulunacak. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER