İncirlik’te asfaltsız yol kalmayacak

Sarıçam Belediyesi İncirlik Kemalpaşa ve Yeni Mahallede yol asfalt ve kilit parke çalışması için hazırlıklar aralıksız devam ediyor.

İncirlik’te asfaltsız yol kalmayacak


banner625

Sarıçam Belediye Başkanı Ahmet Zenbilci, alt yapı çalışmasının tamamlanan Kemalpaşa mahallesinde  yaklaşık 50 civarında sokağın asfalt ile kaplanacağını söyledi. Bir kısım sokakların yüzde 50’den fazlasının halen konutlaşmaması nedeniyle  satıh kaplama, konutlaşma oranı yüksek sokaklarda da sıcak asfalt çalışması yapılacağını belirten Başkan Zenbilci, “Yaklaşık bir aydan beri zemin çalışmasını sürdürüyoruz. Hava şartlarının müsait gitmesi halinde 10-15 gün içinde asfaltlama çalışmasına başlayacağız. Kemalpaşa mahallesi yeni yerleşime açık olan bir mahalle olduğu için alt yapı sorunu bir yıl önce çözüldü. Bu nedenle yolların açılması ve toprak zeminin oturması için geride kalan sürenin yeterli olacağını düşünerek çalışmalara başladık. Artık Kemalpaşa mahallemiz de diğer yeni yerleşim alanı olan mahalleler gibi tozdan ve çamurdan kurtuluyor.” dedi.  

Başkan Zenbilci, Belediye Fen İşleri Müdürlüğü yol biriminin Mehmet Akif Ersoy, Yeşiltepe, E sentepe, Orhangazi ve Suluca bölgesinde çalışmalarına devam ettiğini belirterek, “İncirlik Yeni Mahalle de bulunan eski stat civarında ve polis merkezi civarında ki  6 adet sokakta kilit parke olarak yapacağız. Mehmet Akif Ersoy Mahallesi ile İncirlik Kemalpaşa ve Yeni mahallelerinin tamamında yol sorunu bitecek. Bir aydır süren yoğun çalışmamızın sonunda incirlik halkımız daha temiz kaliteli yolları kullanmaya başlayacak.” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2013, 10:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz