İşte Türkiye Drone şampiyonu

Türkiye'nin ilk havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST kapsamında Balıkesir’in Ayvacık ilçesinde düzenlenen Türkiye Drone Şampiyonası'nın ikinci etabında rakiplerini geride bırakarak şampiyon olan Ali Atakan Mercimek, Vali Mahmut Demirtaş’ı makamında ziyaret etti.

İşte Türkiye Drone şampiyonu

Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Vali Demirtaş, toplamda 4 etaptan oluşan Türkiye Drone Şampiyonası hakkında öğrenci Ali Atakan Mercimek’ten bilgiler aldı. Hız ve manevra kabiliyeti yüksek, tamamen kullanıcının kumanda yeteneğine dayalı olarak tasarlanan dronelerle şampiyonada ter döken Ali Atakan Mercimek’i başarısından dolayı tebrik eden Vali Demirtaş; çocukların derslerdeki başarılarının yanı sıra çeşitli alanlarda da kendilerini geliştirmelerine imkan sağlayan her türlü çalışmaya desteklerinin tam olduğunu ifade etti.  

banner625

Türkiye Drone Şampiyonası'nın İkinci Etap Şampiyonu Ali Atakan Mercimek ve ziyarete eşlik eden annesi Ayşe Akkaş Mercimek ise kabulünden dolayı Vali Demirtaş’a teşekkür ettiklerini dile getirdiler.

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2019, 10:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz