Köpeğe bıçakla saldıran "Hayvana" suç duyurusu

"Beyaz" adı verilen sokak köpeğine kimliği belirsiz kişi ya da kişilerin bıçaklı saldırısına kayıtsız kalınmayarak suç duyurusunda bulunuldu

Köpeğe bıçakla saldıran "Hayvana" suç duyurusu

Adana Barosu Hayvan Hakları Komisyonu Koordinatörü ve Yönetim Kurulu Üyeleri Av. Furkan Kılıç, Komisyon Üyelerimiz Stajyer Av. Funda Adamhasan, Stj. Av. Selay Dağsuyu ve Baro mensubu Av. Boray Dilik tarafından; Adliye binası çevresinde, avukatlar ve adliye çalışanları tarafından gönüllü olarak bakılmakta olan "Beyaz" adı verilen sokak köpeğine kimliği belirsiz kişi ya da kişilerin bıçaklı saldırısına kayıtsız kalmayarak Adana Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

banner625
Sol kaburga kısmının bulunduğu noktadan derin bir şekilde yaralanan ve kanlar içinde kalan köpeğin yardımına yurttaşlarımız koştu.

Baro Yönetim Kurulu Üyesi ve Hayvan Hakları Komisyonu Koordinatörü Av. Furkan Kılıç, insanlarımızı ve kamu vicdanını derinden yaralayan bu vahşi olayın faali hakkında suç duyurusunda bulunduklarını ve olayın sonuna kadar takipçisi olacaklarını belirtti.

Av. Kılıç, "Adana Barosu olarak sosyal ve toplumsal hassasiyetlerimiz çerçevesinde gerek Adana'mızda gerekse de Türkiye'nin her yerinde yaşanan hak ihlallerine, insani ve vicdani olguların bir kenara bırakılarak hayvanlara yönelen vahşi ve acımasız saldırılara da seyirci kalmayarak, sorumlular hakkında yasal işlem yapılması, hak ettikleri cezayı almaları noktasında etkili çalışmalar ve takip yapmaya devam edeceğiz."dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner669

cyberturk.biz