Kozan Belediyesi AB Projesine hızlı başladı

Kozan Belediyesi geçtiğimiz hafta imza töreni yapılan 200 bin Euro’luk Avrupa Birliği (AB) projesine hızlı başladı.

Kozan Belediyesi AB Projesine hızlı başladı
banner560

Belediye proje çalışmaları kapsamında yeni kuracağı “Hayat Boyu Eğitim Merkezi”nin temelini attı. 500 metrekare kapalı alana sahip olacak merkezde 2 eğitim atölyesi, 3 derslik, 2 proje ofisi ve 1 toplantı salonu bulunacak.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen "Türkiye'de Hayat Boyu Öğrenmenin Desteklenmesi - II Hibe Programı” kapsamında, belediyenin "Hayat Boyu Eğitim Merkezi Projesi” destek almıştı.

Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk “Hayat Boyu Eğitim Merkezi”nin çalışmalarını yerinde inceledi. İnşaat çalışmalarının yaklaşık 3 ay süreceğini dile getiren Başkan Öztürk, kurulacak merkezin toplamda bir yıl süreyle proje çalışmalarına ev sahipliği yapacağını belirtti. Başkan Öztürk açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “425 kadınımızın çeşitli kurslarda eğitim alacağı projemiz Kozanımıza hayırlı uğurlu olsun. Kozan Belediyesi tarihinde ilk kez bir Avrupa Birliği projesine ev sahipliği yapmanın haklı gururunu yaşıyor. Projemiz için, Türkeli mahallemizde, belediyemizin kendi imkanlarını kullanarak 500 metrekare kapalı alana sahip yeni bir merkez yapıyoruz. Adanamızda bu hibe programından yararlanan sadece iki belediyemiz var, Kozan Belediyesi ve Seyhan Belediyesi. Kuracağımız merkezde, hocalarımızı kursiyerlerimiz ile bir araya getirerek bir çok kursa evsahipliği yapacağız. Bir yılın sonunda projemiz tamamlandıktan sonra merkezimiz vatandaşlarımıza hizmet vermeye devam edecek ve Kozan Halk Eğitim Merkezimizin de desteği ile kurslarımızı sürdüreceğiz.”
Kozan Belediyesi’nin Avruya Birliği projesi için saha çalışmaları da başladı. 425 kursiyerin belirlenmesi için ilçede yaklaşık 5 bin kadınla yüzyüze anket çalışması yapılacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner573

banner572