Müftüden mahkumlara Kutlu Doğum gülü

Adana Kürkçüler Cezaevi Kampusundaki E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda düzenlenen 'Kutlu Doğum Haftası' etkinliğinde İl Müftüsü Hasan Çınar, ceza infaz kurumunda bulunan hükümlü ve tutuklulara Kutlu Doğum'un sembolü gül verdi.

Müftüden mahkumlara Kutlu Doğum gülü

banner625
Adana Cumhuriyet Başsavcılığı ve Adana İl Müftülüğü'nün işbirliğiyle ceza infaz kurumunun çok amaçlı salonunda düzenlenen etkinliğe Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, İl Mütfüsü Hasan Çınar, Ceza İnfaz Kurumları Cumhuriyet Savcısı Necdet Yalçın Şen, kurum personeli ile tutuklu ve hükümlüler katıldı. 'Hz. Peygamber ve Güven Toplumu' temalı etkinlik, cezevinde açılan kursta Kuran okumayı öğrenen bir tutuklunun Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Sinevizyon gösterileri ve ilahi dinletisinin de yapıldığı etkinlikte konuşan Müftü Hasan Çınar, Hz Peygamber’in, toplumdaki güven kavramına verdiği önemi örneklerle anlatarak, günümüzde de insanların güvene ihtiyaç duyduğunu söyledi. Konuşmalardan sonra Başsavcı Yeldan, Müftü Çınar'a, ceza infaz kurumunda bulunan hükümlü ve tutukluların dokuduğu bir kilim hediye etti. Kutlu Doğum Haftası etkinliğini güveni tesis etmek amacıyla Adana E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda başlattıklarını belirten Yeldan, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularını içinde barındıran güven ortamının iyi bir şekilde aktarılması gerektiğini belirterek, İl Müftüsü Hasan Çınar ve etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

            Etkinlik sonunda İl Müftüsü Hasan Çınar, ceza infaz kurumunda bulunan tutuklu ve hükümlüler ile etkinliğe katılanlara günün anlam ve önemini anlatan Kutlu Doğum Haftası'nın sembolü güllerden verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner669

cyberturk.biz