Mustafa Kemal Atatürk'ü bir kez daha idrak ettik

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 78. yıldönümünde Adana'da da düzenlenen törenlerle anıldı.

Mustafa Kemal Atatürk'ü bir kez daha idrak ettik
banner560

Adana Atatürk Parkı'nda Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene Adana Valisi Mahmut Demirtaş, 6.Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Hakan Atınç, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, CHP Adana Milletvekilleri Aydın Uslupehlivan,CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, Adana Emniyet Müdürü Osman Ak ile çok sayıda kurum ve kuruluş temsilcisi ve  Adana ESOB'a bağlı çok sayıda esnaf odası başkanı, yönetim kurulu üyeleri ve esnaflar da katıldı. 

Törene ayrıca, Birlik Yönetim Kurulu Üyeleri, Adana Berberler Esnaf Odası Başkanı İlhami Uygunsözlü, Adana Tatlıcı ve Pastacılar Esnaf Odası Başkanı Metin Taylancı, Adana Marangoz ve Mobilyacılar Esnaf Odası Başkanı Yalçın Avcı ile TETESFED Başkan Vekili ve Adana ETESO Başkanı İsmail Abike, Adana Kuyumcular Esnaf Odası Başkanı Oğuz Başman, 2.Başkanı Berkan Bugay, Adana Emlakçılar Esnaf Odası Başkanı Rabia Ülkü Uçar, Adana Elektronikçiler Esnaf Odası Başkanı Salih Diptaş, Adana Kahveciler Esnaf Odası Başkanı Tuncay Eskindağ, Adana Oto Tamircileri Esnaf Odası Başkanı Muhittin Doğan, Adana Sebze - Meyveciler Esnaf Odası Başkan Mesut Yalı, Adana Fotoğrafçılar Esnaf Odası Başkanı Bünyamin Yüce ile çok sayıda esnaf ve sanatkar da katılarak Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmet ve şükranla andılar.

Törende, protokol sırasına göre Adana Valisi Mahmut Demirtaş, 6.Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Hakan Atınç, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ile kamu kurum ve kuruluş ile sivil toplum kuruluşları anıta çelenk koyarak, Ata'ya saygıda bulundu. Adana ESOB'u temsilen de Birlik Başkanı Nihat Sözütek, Başkan Vekili Mustafa Göktaş, anıta çelenk koyarak, Ata'ya saygı duruşunda bulundular.

Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu saat olan 09:05’de siren sesiyle bayraklar yarıya indirildi ve askeri bando eşliğinde Atatürk ile şehitler anısına saygı duruşunda bulunulup, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bağımsızlığının bir simgesi olan İstiklal Marşı okundu.Törenler, Çukurova Üniversitesi'nde yapılan etkinliklerle tamamlandı.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2016, 12:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner578