Rektör Kibar’a teşekkür

Adana’nın Feke İlçesi’ne kurulan yüksekokulun bu yıl öğrenci alarak eğitim ve öğretime başlaması yönündeki ilçe halkından gelen talepleri yerinde bularak Ç.Ü Senatosu kararı ile öğrenci alma kararına olur veren Rektör Mustafa Kibar’a Toros Federasyonu’ndan teşekkür plaketi verildi.

Rektör Kibar’a teşekkür


banner625

Feke’de görev yapan köy ve mahalle muhtarları ile STK’ların yöneticilerinin ‘üniversite kuruldu ancak öğrenci alınmıyor’ şeklindeki serzenişlerini görerek bu talepleri yerinde bulan Ç.Ü Rektörü Mustafa Kibar, bu yıl yapılacak olan sınavlara göre Feke’de 2 bölüm açacaklarını söyledi. Rektör Kibar, senatoda görüşülerek konunun netleşeceğini ve su ürünleri bölümünü kesin olarak açacaklarını kaydedip ‘diğer bir bölümü ise civardaki öğretim elamanlarının yeterliliğine bakarak açmayı düşünüyoruz. Böylelikle 2 bölüm açılarak öğrenci alınıp eğitim ve öğretime başlanılacaktır’ dedi. Ç.Ü Rektörü Mustafa Kibar, üniversitenin ilçelerdeki yüksekokulların sorunsuz bir şekilde eğitim ve öğretimlerine devam etmelerinin temel amaçları olduğunun altını çizdi.

Toros Federasyonu Genel Başkanı Cenap Erol ise Rektör Mustafa Kibar’ın nezaketli yaklaşımlarına teşekkür ederek yörenin kalkınması için kendilerinin de üzerlerine düşen görevi her zaman yapmaya hazır olduklarını belirterek federasyonun şiltini Rektör Mustafa Kibar’a takdim etti.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2013, 12:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz