Sarıçam'dan Mehmet Akifte hummalı çalışma

Sarıçam Belediyesi yol yapım çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Yavuz Sultan Selim, Beyceli ve Baklalı mahallelerinde önemli asfaltlama çalışması yapan belediye yol ekipleri çalışmalarına Mehmet Akif Ersoy Mahallesine kaydırdı.

Sarıçam'dan Mehmet Akifte hummalı çalışma
banner625
Başkan Ahmet Zenbilci’nin ilçede asfaltsız yol kalmayacağı yönündeki sözleri doğrultusunda bugüne kadar 740 bin metrekare asfalt yol yapan belediye bu çalışmalarına yeni rekorlar eklemek için gece gündüz çalışıyor. İklim koşullarının el vermesi halinde asfalt çalışmalarının tüm hazırlıkları yapılıyor. 2009’da Yüreğir’den Sarıçama bağlanan Adana’nın 30 yıllık mahallelerinden Mehmet Akif Ersoy Mahallesinde geride kalan 4 yıl içinde mahallenin güneydoğu bölgesinde bulunan Uluğbey İlköğretim Okulu civarında  35 ayrı sokakta toplam 31 bin 735 metrekare kilit parke yol, 8 bin 810 metre bordür ve 8 bin 328 metrekare kaldırım çalışması yaptı. 10 ayrı sokakta bin 121 metrekare asfalt yama çalışması yaparak yol bakım ve onarım çalışmasında bulunan belediye bugünlerde  yeni yerleşim alanında asfalt yol yapımına başlandı. 30 ayrı sokakta zemin dolgu, bordür ve malzeme sermeye devam eden Fen İşleri Müdürlüğü yol birimi ekipleri önümüzdeki günlerde asfaltlama çalışmalarına başlayacak. Başkan Zenbilci, belediye olarak tüm mahallelerde çalışma yürüttüklerini belirterek, “Baklalıdan, İncirlik ve Mehmet Akif Ersoy’a kadar her yerde belediye ekiplerimiz çalışma yürütüyor. Halkımızı çamurdan ve tozdan kurtarmak için tüm imkanlarımızı kullanıyoruz.”dedi.

Son 6 ay içinde yaklaşık 200 bin metrekare asfalt yol kaplaması yapan Sarıçam Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Mehmet Akif Ersoy mahallesindeki asfaltlama çalışmasını tamamlamasının ardından da Yeşiltepe, Gültepe, Orhangazi, Beyceli ikinci etap, Buruk, İncirlik, Kürkçüler  bölgelerinde çalışmalarına devam etmeyi planlıyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2013, 13:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz