Seyhan Belediyesi Adana’yı tanıttı

Ailelerinden yüzlerce kilometre uzakta üniversite eğitimini almak için Adana’ya gelen gençlere Seyhan Belediyesi şehir turu düzenleyerek Adana’yı tanıttı.

Seyhan Belediyesi Adana’yı tanıttı
banner560

Hayatı boyunca Adana’ya hiç yolu düşmemiş ancak 2016-2017 eğitim öğretim yılanda Adana’daki üniversiteleri kazanarak memleketlerinden ayrılıp şehrimizde yaşayacak olan öğrencilere Seyhan Belediyesi, Adana’yı tanıtan bir şehir turu düzenledi.  Alilerinden yüzlerce kilometre uzakta eğitim görecek olan gençlerin Adana’yı daha iyi tanıyabilmeleri adına şehirde bulunan tarihi yerler ve sosyal yaşam alanları ile kültürü tanıtıldı.

banner595
ÖĞRENCİLER ETKİNLİKTEN MUTLU AYRILDI
Adana’ya ilk defa geldiklerini belirten öğrenciler Seyhan Belediyesi’nin etkinliğini duyunca katılma ihtiyacı hissettiklerini ve kendilerine faydalı olduğunu belirtti. “Bizler ailelerimizden ayrılarak yüzlerce kilometre uzaktan bu kente geldik. Yıllarca bu şehirde yaşayacağız ancak hayatımızda ilk defa geldiğimiz bu kenti pek tanımıyoruz. Bu anlamda Seyhan Belediyesi’nin böyle bir etkinliği olduğunu duyunca katılma ihtiyacı hissettik. Bize oldukça faydalı bir gezi oldu. Adana’nın kültürünü ve sosyal yaşamını tanıma fırsatı bulduk. Bu anlamda Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a teşekkür ederiz” ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner591

banner580