Şiddet gören kadınlara psikolojik destek

Yüreğir Belediyesi tarafından yaptırılan Kültürevlerinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü açılacak olan Yüreğir Yüreğir Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi’nin şiddet gören kadınlara psikolojik destek verileceği bildirildi.

Şiddet gören kadınlara psikolojik destek


banner625
Yüreğir Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Hadiye Erdinç, yaptığı açıklamada, Yüreğir Kent Konseyi Kadın Meclisi'nin din, dil, ırk, kültür, sınıf, düşünce farkı gözetmeksizin kent içinde yaşayan tüm kadınların kent yönetiminde ve karar alma süreçlerinde rol alması, kent ve kadın sorunları ve sorumlukları konusunda bilinçlenmesi amacıyla Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ile ortaklaşa çalıştığını söyledi.
Erdinç, belediyenin Yüreğir’e kazandırdığı kültür evlerinin bulunduğu mahallelerde bir anket çalışması yapılarak kadın danışma ve dayanışma merkezinin açılmasına karar verildiğini, Yüreğir Mehmet Akif Ersoy Kültür Evi bünyesinde bugün saat 13:30'da Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezinin açılacağını kaydetti. Erdinç, Yüreğir’de yaşayan kadınların başta şiddet olmak üzere ihtiyaç duyulan her konuda kendilerine uzmanlar tarafından rehberlik edecek sorunlarına çözüm arayacaklarını ifade etti.

 
Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2013, 11:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz