banner646

“Suyun Perileri” Projesi Sergisi açıldı

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi’nce, yoğun göç alan bölgelerdeki dezavantajlı çocukların sanata eğilmesi amacıyla yaklaşık üç ay önce başlatılan "Suyun Perileri" projesi kapsamında 80 kız öğrenci, ebru sanatıyla gerçekleştirdikleri eserleri, Vali Mahmut Demirtaş’ın açılışını gerçekleştirdiği sergiyle vatandaşların ve sanatseverlerin beğenisine sundu.

“Suyun Perileri” Projesi Sergisi açıldı

Yüreğir Kültür Merkezi’nde düzenlenen serginin açılış törenine, Vali Mahmut Demirtaş, İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, kursiyerler ve aileleri katıldı.
 
Vali Demirtaş’tan Gençlere Mesaj; “ Bilime, Sanata, Eğitime ve Başarıya Odaklanın”
 
Vali Demirtaş etkinlikte yaptığı konuşmada, gençlerin gelecekte Türkiye’yi yönetecek kişiler olduğunu belirterek, kursiyerlerin şahsında tüm gençlere "Eğitim ve öğreniminizi en iyi şekilde tamamlayın.  Bilime ve sanata eğilin. Başarıya odaklanın ve kendinizi yetiştirmeye önem verin. Bayrağımızı yere düşürmeyin, ezanımızı susturmayın” mesajı verdi.

banner560
 
Kursiyerlere Başarı Sertifikası Verildi
 
Vali Mahmut Demirtaş ile İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız, öğrencilerin ebru sanatı ile başarıyla gerçekleştirdikleri Türk Bayrağı, Atatürk portresi ve çiçek desenleri ile çeşitli motifleri içeren sergiyi gezip eserleri tek tek incelemesinin ardından, öğrencilere sertifika vererek başarılarından dolayı tebrik etti. 
 
 

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2017, 12:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner626

banner645

cyberturk.biz