Tufanbeyli Belediyesi'nden "aile ve çocuk sosyal merkezi"

Tufanbeyli Belediyesi, kadınların hem bebeklerinin hem de kendi ihtiyaçlarını karşılayıp dinlenebilecekleri ‘Aile ve Çocuk Sosyal Merkezi’ yapıyor.

Tufanbeyli Belediyesi'nden "aile ve çocuk sosyal merkezi"
banner560

Alt yapı hizmetlerinin yanı sıra sosyal hizmetlere de önem veren Tufanbeyli Belediyesi, sosyal belediyecilik hizmetlerine bir yenisini daha ekliyor. Tufanbeyli Belediyesi, son zamanlarda Türkiye’nin farklı şehirlerinde hayata geçirilen ve annelere büyük kolaylıklar sağlayan ‘Aile ve Çocuk Sosyal Merkezi’ inşaatına başladı. İnsanların yetiştirdikleri ürünleri pazarladıkları Köylü Pazarı’nın da yer aldığı merkezde, emzirme ve bebek bakım odası, mutfak, kafeterya ve tuvaletler bulunuyor. 
Çalışmaları yerinde inceleyen Tufanbeyli Belediye Başkanı Remzi Ergü, “İnsanlarımızın yaşam kalitesini artırmak için alt yapı hizmetlerinin yanı sıra sosyal hizmetlere de ağırlık veriyoruz. İlk günkü heyecanla bütün ekiplerimizle çalışıyoruz.

İlçe merkezimize özellikle bebeği olan annelerin bebeklerini emzirip bezini değiştirebilecekleri hem de kendi ihtiyaçlarını gidererek dinlenebilecekleri bir yer yapıyoruz. Yaklaşık bir ay sonra tamamlanarak hizmete girecek” dedi. 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER