banner654

TÜMSİAD Kaymakam Genel’i ziyaret etti

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Adana Şube Başkanı Yakup Kutluca ve yönetim kurulu üyeleri, Yüreğir kaymakamı Fatih Genel’i makamında ziyaret etti.

TÜMSİAD Kaymakam Genel’i ziyaret etti

Ziyarette Başkan Kutluca’nın yanı sıra Mali İşler ve Teşvik Komisyon Başkanı Ramazan Balak, Turizm, Çevre ve STK Komisyon Başkanı Oğuz Akkaya, Üye İlişkileri Komisyon Başkanı Ahmet Kalenderoğlu ve Şube İl Sekreteri Yalçın Kartal hazır bulundu. Kutluca burada yaptığı  konuşmasında, Adana’nın daha ileriye taşınabilmesi için siyasilere, merkezi ve yerel yöneticilere büyük görevler düştüğünü, Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği olarak, Adana’nın ve Ülkenin  kalkınmasına yönelik projelere  destek olacaklarını söyledi. Kutluca ayrıca, kaymakam Genel’in ata sporlarını ve sanatı sevdiğini ve uygulayıcısı olduğunu bildiklerini belirterek, “Ata sporları  ve sanatın genç nesillere sevdirilebilmesi için atılacak her adımda varız’’ şeklinde konuştu.

 

Yüreğir Kaymakamı Fatih Genel de  ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Sivil Toplum Kuruluşlarının önemine vurgu yaptı. Genel, yatırım, teşvik, istihdam gibi konulara değinen Genel, KOBİ’ lerin Türk ekonomisinde önemli bir yere sahip olduğunu, üretimin arttırılabilmesi için desteklenmesi gerektiğinin altını çizdi. Ata sporlarından ‘’Atlı okçuluk, balıkçılık ve sanatın her dalı ile  yakından ilgilendiğini söyleyen Genel, ‘’Peygamber sevgisini en üst düzeyde tutan Türkler, özellikle Selçuklu ve Osmanlı döneminde okçuluğu Peygamberimizin bir emaneti olarak görmüşlerdir’’ ifadesini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2015, 09:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz