Turkuaz Enerji'den Vali Demirtaş'a ziyaret

Turkuaz Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Zahid Karakaya, beraberinde İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhammet Ali Tekin ile birlikte Vali Mahmut Demirtaş’ı makamında ziyaret etti.

Turkuaz Enerji'den Vali Demirtaş'a ziyaret

Ziyarette Vali Demirtaş’a bilgi veren Turkuaz Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Zahid Karakaya, Adana’da tarımsal atıkların enerjiye dönüştürülmesi ile ilgili tesis kurmak istediklerini söyledi.

Turkuaz Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Karakaya, özellikle bölgede çok yaygın olan anız yakımlarını sona da erdirecek olan tesiste tüm tarım atıklarını alımını yaparak, bu atıkları enerjiye dönüştüreceklerini dile getirdi.

banner625
Kentin ekonomisine ve istihdamına önemli katkılar sağlayacak tesisin kurulması konusunda Vali Demirtaş’tan destek isteyen Turkuaz Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Karakaya, tesisi bir an önce hayata geçirmek istediklerini vurguladı.

Vali Demirtaş ise, kenttin bu tür tesise ihtiyacı olduğunu belirterek, Turkuaz Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Zahid Karakaya’ya teşekkür edip, gereken tüm desteklerin sağlanacağını söyledi.

Ziyaret karşılıklı fikir alış verişiyle devam etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz