Üniversite-Okul Eğitim İşbirliği Protokolü İmzalandı

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) ve Hümeyra Ökten Kız Anadolu İmam Hatip Anadolu Lisesi arasında eğitim işbirliği protokolü imzalandı. Protokolle, öğrencilerin bilgi birikiminin artırılması, toplum sorunlarına yönelik milli manevi bilgilerle donanımlı birey olarak yetişmelerinin sağlanması amaçlanıyor.

Üniversite-Okul Eğitim İşbirliği Protokolü İmzalandı
banner560

Çukurova Üniversitesi Rektörlük makamında imzalanan protokol töreni Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar ve Hümeyra Ökten Kız Anadolu İmam Hatip Anadolu Lisesi Müdiresi Necla Kayıklı’nın katılımıyla gerçekleşti.

Çukurova Üniversiteli Akademisyenler Öğrencilere Ders Verecek.

Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, işbirliği protokolünün liseli gençlere hayırlı olmasını diledi. 

Adana İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar ise, üniversite ve okul işbirliğini kapsayan bu protokol çerçevesinde eğitim-öğretim, eğitim yönetimi ve sosyal etkinlikler konularında üç ana başlıkta haftalık seminerler yapılmasının planlandığını belirterek, seminer konularının din öğretimince belirlenip, akademisyenler tarafından da Hümeyra Ökten Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne bildirileceğini söyledi. 

Rektör Prof. Dr. Kibar ve İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar protokole imza atarak işbirliğini başlattı. Tören anı fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner573

banner572