banner641

Vali Coş'tan Gamze Canbolat’a, Tablet Bilgisayar

Vali Hüseyin Avni Coş, geçtiğimiz günlerde doğum sırasında beyin kanaması geçirerek yürüme kabiliyetini kaybeden ve 8 yıl önce de babası tarafından terk edilen 11 yaşındaki Makbule Gamze Canbolat'ı ameliyat ettirerek evinde ziyaret etmişti.

Vali Coş'tan Gamze Canbolat’a, Tablet Bilgisayar


banner560

Ziyaret sırasında Makbule Gamze Canbolat'ın sağlık durumu hakkında anne İlkay Kiver’den bilgi almasının ardından, Makbule ile sohbet eden Vali Coş, bir isteğinin olup olmadığını sorduğunda, Makbule de tablet bilgisayar istedi.

Vali Coş, bu isteğin üzerine “Sana tablet bilgisayar alalım. Ancak sen köpekleri de çok seviyormuşsun. Yürümeye başlayınca sana birde köpek alıp, beraber parkta gezelim” demesinin ardından Makbule bu teklif karşısında bir an olsun hastalık sıkıntılarından uzaklaşarak, parkta köpeklerle oynamanın verdiği mutluluk içerisinde gözleri gülmeye başladı.

Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavisi devam eden Makbule, hastane odasında tablet bilgisayarıyla zaman geçirdiğini belirterek, “Vali amca çok iyi bir insan. Ben hayatımda hiç kimseden bu kadar sıcak bir ilgi görmedim. Bana bir baba şefkatinden daha fazlasını verdi. Sürekli tedavimi takip edip, kontrol ediyor. Benim yaşama sevincimi arttırdı. Ona çok teşekkür ediyor ve onu çok seviyorum” dedi.

Makbule’nin gerek sağlık, gerekse moral ve motivasyonunun çok iyi durumda olması için her türlü imkânın kullanılacağını belirten Vali Coş, “Kızımızın sağlığına kavuşması için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacağız. Tek isteğimiz var, onun sağlığına kavuşması. Bu en büyük mutluluğumuz olacaktır. Allah’tan Makbule kızımıza bol şifalar diliyorum” dedi.

Bacaklarından ameliyat olan Makbule Gamze Canbolat, diz kapaklarından ve ayak bileklerinden ameliyat olmasının ardından, fizik tedaviye alınarak yürüme yeteneğini kazanması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2013, 12:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner640