YGS’ye girecek öğrencilere toplu ulaşım ücretsiz

Adana Büyükşehir Belediyesi otobüsleri ve metro 12 Mart günü üniversite adayları ve sınav görevlilerini bedava taşıyacak.

YGS’ye girecek öğrencilere toplu ulaşım ücretsiz

Adana Büyükşehir Belediyesi, 12 Mart Pazar günü yapılacak Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) girecek öğrencilere ve sınav görevlilerine ücretsiz ulaşım hizmeti verecek. Üniversite adayları sınava giderken belediye otobüsleri ile metrodan bedava yararlanacak. 

banner625
Adana Büyükşehir Belediyesi, YGS’ye girecek adayların sınav merkezlerine ulaşımını kolaylaştırmak amacıyla düzenlemeler yaptı. Buna göre, 12 Mart Pazar sabahından itibaren sınavın başlangıç saatine kadar giriş belgelerini gösteren her öğrencinin belediye otobüsleri ile metrodan ücretsiz ulaşım hizmeti alabileceği belirtildi. Bu uygulamadan sınavda görev yapacak personelin de aynı şekilde yararlanacağı bildirildi. 
Adana genelinde 287 güzergahta, günlük 220 araç ve 570 personelle toplu taşıma hizmetini kesintisiz sürdüren Adana Büyükşehir Belediyesi’nin toplu taşıma filosu, günde ortalama 100 bin vatandaşın ulaşımını sağlıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz