Yüreğir'de "Yeşil Alan" girişimi

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Kıyıpark inşaatını gezerek çalışmalar hakkında bilgi aldı. İnşaatın büyük bir hızla devam ettiğini belirten Başkan Çelikcan ''Yüreğir'de yeşil alanları hızla çoğaltıyoruz. Adanalı vatandaşlarımız nefes alacak yeni alanlara kavuşuyor.'' dedi.

Yüreğir'de "Yeşil Alan" girişimi

Seyhan Nehri kıyısında 130 bin metrekare alana sahip parkın macera temalı olacağını söyleyen Başkan Çelikcan içerisinde su kayağı tesisi, yüzer sahne, marina anfi, optimis marina, yelken kulübü, ahşap iskele, 2 adet kır kahvesi, emekli ve engelli evleri, festival alanları, seyir terasları ve deniz feneri olacağını belirtti.
 
İLKLER OLACAK
 
İçerisinden böyle temiz bir nehir geçen çok az şehir olduğunu bu anlamda çok şanslı olduklarını belirten Başkan Çelikcan ''Orman Bölge Müdürlüğümüze ait ve fidanlık olarak kullandıkları alanı yeşil alan ve park yapmak üzere tahsisini gerçekleştirdik. 130 bin metrekare bu alanı vatandaşlarımızın kullanımına açacağız. Nehir ile vatandaşlarımızın buluşmasını sağlayacağız. Vatandaşlarımızın nefes alacağı Adana'da olmayan bir çok yeniliği burada gerçekleştireceğiz.'' şeklinde konuştu.

banner625

 
 ADANA FAYDALANACAK
 
İçerisinde çocuk alanları, aromatik peyzaj alanları olan Kıyıpark, botanik park olarak hizmet vereceğini belirten Başkan Çelikcan inşaatın planlandığı şekilde devam ettiğini belirterek ''Adana'ya önemli bir eser daha kazandıracak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yapılan bu hizmetten tüm Adanalı vatandaşlarımız faydalanacaktır.'' şeklinde konuştu.
 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz