Yüreğir'in çehresini değiştirecek park

​Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ilçede yeşil alanları her geçen gün çoğaltmaya devam ediyor.

Yüreğir'in çehresini değiştirecek park

Köprülü Mahallesinde 30 bin metrekare alan üzerine kurulu kültür parkı hizmete açtı. Başkan Çelikcan'ın bir diğer önemli hizmeti olan   Atakent Mahallesindeki 54  bin metrekare alana sahip olan 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri adı verilen temalı parkın inşaatı ise hızla devam ediyor. İnşaatı tamamlanmak üzere olan parkın içerisinde her yaştan çocukların faydalanacağı planeteryum,müze binası, gezinti yolları, spor alanları, yürüyüş ve koşu parkurları vs. olacak.

PROJE İHALESİ YAPILDI
Tüm Adanalı'nın nefes alacağı mekanlar yaratama gayreti içerisinde olduklarını belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan yepyeni projelerle Adanalı'yı buluşturma devam ediyor. Seyhan Nehri'nin Yüreğir yakasında 122 bin metrekare alana sahip yeni parkın müjdesini veren Başkan Çelikcan " Proje İhalesi yapılan park macera temalı olacak. İçerisinde temalı çocuk alanları, aromatik peyzaj alanları olup, botanik park olarak projesi hazırlanıyor." diyerek proje ihalesi tamamlandıktan sonra yapım ihalesine başlayacaklarını belirtti. 


banner625
Seyhan Nehri ile vatandaşları buluşturmak istediklerini belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan "Dünyada içerisinden böyle temiz bir nehir geçen başka bir şehir yoktur. Ama biz bundan yeterince faydalanamıyoruz. Bu amaçla Orman Bölge Müdürlüğümüze ait olan ve fidanlık olarak kullanılan alanı yeşil alan ve park yapmak üzere tahsisini gerçekleştirdik. Proje ihalesini yaptık ve yakında yapım ihalesini de gerçekleştireceğiz." dedi.

ADANA'DA İLKLER OLACAK
Adana'da  olmayan bir çok yenilikleri buraya getireceklerini belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan "Yeni yapacağımız parkımızın içerisinde su kayağı tesisi, yüzer sahne, marina anfi, optimis marina, yelken kulübü, ahşap iskele, 2 adet kır kahvesi, emekli ve engelli evleri, festival alanları, seyir terasları ve deniz feneri olacaktır. Adana halkına hayırlı olsun." şeklinde konuştu.
Yeni parkların yanı sıra mevcuttaki parkların da periyodik bakımlarının sürdüğünü, uygun alanlara yeni park inşaatların yapıldığını ve yapılmaya devam ettiğini belirten Başkan Çelikcan "Yüreğir'de yeşil alanları hızla çoğaltıyoruz." dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2017, 14:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner654

cyberturk.biz