banner676

ÇÜ Devlet Konservatuvarı Sanatçıları Ayakta Alkışlandı

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Devlet Konservatuvarı öğrencileri çeşitli enstrümanlardan oluşan mini bir konser ve bale gösterisiyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı coşkuyla kutladı…

ÇÜ Devlet Konservatuvarı Sanatçıları Ayakta Alkışlandı

ÇÜ Devlet Konservatuvarı tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle kutlama programı düzenlendi. Minik öğrenciler tarafından yapılan gösteriler izleyenler tarafından ayakta alkışlandı.

Çukurova Üniversitesi Mithat Özsan Amfisi’nde düzenlenen etkinlik saygı duruşunda bulunulması ve ÇÜ Devlet Konservatuvarı öğrencilerince seslendirilen İstiklal Marşı’nın hep bir ağızdan okunmasıyla başlayıp, hazırlanan gösterilerle devam etti. Öğrenciler, tüm yıl hazırlandıkları eserlerle sahnede çalışmalarından kesitler sundu.

banner625

İlk olarak Bale Anasanat Dalı öğrencileri sahne aldı. 5, 6, 7 ve 8. sınıf bale öğrencilerinin gösterileri büyük beğeni topladı. Daha sonra ise Piyano Anasanat Dalı, Üflemeli Vurmalı Çalgılar Anasanat Dalı ve Yaylı Çalgılar Anasanat Dalı öğrencileri birbirinden değerli eserleri seslendirdi. Sahneye çıkan müzik bölümü öğrencilerinden oluşan oda müziği ve koronun “piyano, keman, çello, kontrbas” ile yaptıkları müzik izleyicilerden büyük alkış aldı. Etkinlik toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz