ADEO ve Balcalı Hastanesi Başhekimliğinden Anlamlı Birliktelik

Adana Eczacı Odası (ADEO) Yönetimi, ÇÜ Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yeşim Taşova’yı ziyaret ederek onkoloji ilaçları gibi ulaşım konusunda sıkıntı yaşanan ilaç ve reçete gruplarındaki problemleri ortadan kaldırmak için çözüm arayışlarında bulundular.

ADEO ve Balcalı Hastanesi Başhekimliğinden Anlamlı Birliktelik

ADEO Genel Sekreteri Ecz. Mürsel Yalbuzdağ, Yönetim Kurulu Üyesi Ecz. Erdem Kızıltepe ve Denetleme Kurulu Üyesi Ecz. Mehmet Serkan Kılınç ile birlikte geldiği ziyarette konuşan Adana Eczacı Odası Başkanı Ecz. Ersun Özkan, başhekimlikle birlikte hareket ederek hem hastaların ilaca kolay ulaşmasını sağlamak, etik olmayan ilaç ve reçete gruplarında sıkıntıları ortadan kaldırmak ve yaşanan etik bozulmaları engellemek adına balcalı hastanesinde Adana Eczacı Odası İlaç Danışma ve Temin Bürosu kurulmasını istedi.

ECZ. ERSUN ÖZKAN, “HASTA ÇAY İÇERKEN İLACI AYAĞINA GELMELİDİR”

banner625
Onkoloji ilaçlarına ulaşım konusunda yaşanan sıkıntının hastaları özel hastanelere yönlendirdiğini söyleyen ADEO Başkanı Ecz. Ersun Özkan, “Özel hastanelerin onkoloji hastalarında ciddi artış görülmektedir. Üniversite hastanelerinde görev alan bir çok hocamız özel hastanelerde görev almaya, hastalar aynı keza özel hastanelerde tedavi olmaya başladı. Özellikle yüksek tutarı olan kimi ilaç gruplarında yaşanan rant kavgası sonucu hastalar mağdur olduğu gibi Sosyal Güvenlik Kurumu da zarara uğratılmaktadır. Balcalı Hastanesine odamızın Danışma ve İlaç Temin Bürosu kurulması halinde Onkoloji ilaçları dahil olmak üzere yatan hasta reçeteleri ve sıkıntı yaşanan tüm ilaçların temini büromuz aracılığı ile sağlanacağından tüm bunları engellemek mümkün olacaktır. Hastalarımız yorulmadan eczane aramadan ve simsarlar tarafından kandırılmadan büromuzda çayını içerken ilacı ayağına gelmeli ve Sosyal Güvenlik Kurumu da zarara uğramamalıdır.” Diye konuştu.


PROF. DR. YEŞİM TAŞOVA, ““HASTALAR DOLANDIRILMAYACAK”

Eczacılıktan Sorumlu Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Balal ve Balcalı Hastanesi Eczacılık Hizmetleri Müdürü Ecz. Müge Benlioğlu’nun hazır bulunduğu ziyarette ADEO Yönetiminin talebini yerinde ve doğru bulduklarını belirten ÇÜ Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yeşim Taşova, Adana Eczacı Odası İlaç Danışma ve Temin Bürosu kurulması için her türlü desteği vereceklerini söyledi. Prof. Dr. Taşova, “ADEO’nun kuracağı büro ile kurumsal bir yapı oluşacak ve bu sayede hastalar dolandırılmayacak. Hızlı ve güvenli şekilde ilaçlarını temin edebilecek. Bunun sadece hastalara değil, hekimlere de faydası olacaktır.” dedi.  Görüşmelerin ardından büro yeri arama çalışmaları başlatıldı.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2017, 10:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz