ÇÜ Abdi Sütçü MYO Öğrencileri Kan Bağışladı

Birçok sosyal sorumluluk projesi ile adından söz ettiren Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Abdi Sütçü Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu yeni bir etkinliğe daha imza attı. Yüksekokul Yönetimi Kızılay’ın “Kan acil değil, sürekli ihtiyaçtır” sloganıyla gerçekleştirdiği kan bağışı kampanyasına destek oldu.

ÇÜ Abdi Sütçü MYO Öğrencileri Kan Bağışladı

Yüksekokul içerisinde kurulan Kızılay Kan Merkezi standında öğrenci, akademisyen ve idari personel kan bağışında bulundu. Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Neslihan Boyan, kanın her zaman herkesin ihtiyacı olduğuna vurgu yaparak düzenli kan bağışı yapmanın önemine değindi.

“Amacımız Sağlık Sektörüne Hizmet Verecek Öğrencilere Kan Bağışı Bilincini Pekiştirmek.”

banner560
Sağlık sektöründe hizmet verecek olan öğrencilerinin kan bağışı bilincinin daha da pekişmesi için kampanyaya destek verdiklerini ifade den Prof. Dr. Boyan, Kızılay’ın bölge kan merkezleri, kan bağış merkezleri ve mobil kan bağış araçlarıyla ülkemizin ihtiyacı olan kanın tamamını gönüllü ve sürekli bağışçılardan karşılamayı hedeflediğini ifade etti.

Prof. Dr. Boyan “Türk Kızılayı, Türkiye’nin ihtiyacı olan kanın tamamını gönüllü ve sürekli bağışçılardan karşılamak için “Ulusal Kan Temini Projesi”ni yürütüyor. Ülke genelinde 17 Bölge Kan Merkezi, 64 Kan Bağış Merkezi ve 150’den fazla mobil kan bağış aracı ile hizmet veriyor. Bizde öğrencilerimizle bu kampanyaya destek vererek kan bağışında bulunduk” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2018, 11:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz