banner676

Doktorlardan meslektaşlarına vefa

Adana-Osmaniye Tabip Odası 14 Mart Tıp Bayramı açılış kokteylinde meslekte 40 ve 50 yılını dolduran emektar hekimlere plaket verdi.

Doktorlardan meslektaşlarına vefa


banner625

TTB MYK Üyesi Dr. İsmail Bulca, Adana-Osmaniye Tabip Odası Yöneticileri, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesinden akademisyenler, emek ve meslek örgütleri temsilcileri ile çok sayıda hekimin ve ailesinin katıldığı açılış kokteylinde 14 Mart’ın neden Tıp Bayramı olarak kutlandığının gerekçelerini anlatan Adana-Osmaniye Tabip Odası Başkanı Dr. Ali İhsan Ökten,” 14 Mart 1919’da, işgal altındaki İstanbul’da yabancı işgal kuvvetlerine karşı tıp öğrencilerinin bir tepkisi olarak kutlanır. O günden bugüne 14 Mart’ın Tıp Bayramı olarak kutlanması gelenek haline gelmiştir. Mesleğimiz özellikle son 10 yılda uygulanan sağlık politikaları nedeniyle çok yıkıma uğratıldı. Bu yıkıma karşı mücadeleye biz yine mesleki örgütümüz Türk Tabipleri Birliği öncülüğünde devam edeceğiz. Bu amaçla TTB tarafından yeni Sağlık Bakanından 14 Mart’a kadar çözümlenmesini istediğimiz on dört acil talebimiz var. Bu taleplerimizi önümüzdeki günlerde duyuracağız.  7 Mart’ta başlayıp 17 Mart’a kadar devam edecek olan 14 Mart Tıp Haftası kutlamalarında bir hayli etkinlik düzenledik. Amacımız kültürü, sanatı, sporu, hekimleri, sağlık çalışanlarını, kadınları, sorunlarımızı, başarılarımızı, gönüllülük üzerine bize yardımcı olan arkadaşlarımızı bir araya getirerek hem tanışmak, hem eğlenmek, hem sorunlarımızı tartışmaktır. Bugün 14 Mart Tıp Haftası etkinliklerimizin açılışı için buradayız. Bugün mesleğinde 40 ve 50 yılını dolduran büyüklerimize, mesleğinde başarılı olan hocalarımıza ve her zaman bize yardımcı olan arkadaşlarımıza plaket vereceğiz. Etkinliklerimize gösterdiğiniz ilgi ve destek için yönetim kurulum adına hepinize çok teşekkür ediyorum. Yıllarca sağlık dağıtan sizlere sağlıklı, uzun yıllar diliyorum” diye konuştu.

 

YAŞANMIŞLIĞA PLAKET

Meslekte 40 ve 50 yılını dolduran Dr. Ahmet Mememencioğlu, Dr. Ali Bozdereli, Prof. Dr. Ali Haydar Alpaslan, Dr. Ayten Bozdereli, Prof. Dr. Bekir Aydın Levent, Prof. Dr. Can Özşahinoğlu, Dr. Canan Erdoğan, Prof. Dr. Gülseren Ağrıdağ, Dr. H.Uğur Akavcı, Dr. İrfan İnanoğlu, Dr. M.Birol Keskin, Dr. Mehmet Şahinoğlu, Dr. Metin Soydan, Dr. Mustafa Övül, Dr. Necati Bütün, Prof. Dr. Nemci Aksaray, Dr. Neval Özkurt, Dr. Sedat Esen, Prof. Dr. Üner Tan’a plaketleri TTB MYK Üyesi Dr. İsmail Bulca, oda başkanı Dr. Ali İhsan Ökten, oda sekreteri Dr. Halit Atik, yönetim kurulu üyeleri Prof. Dr. Ahmet Hilal, Dr. Mehmet Özalevli, Dr. Hamdi Karanfil, Dr. Ahmet Suntur ve Dr. Resmiye Kaya verdi. Ayrıca Uluslar arası Adli Tıp Akademisi Bilim Onur Altın Madalyası alan Prof. Dr. Mete Korkut Gülmen ile oda çalışmalarına verdikleri desteklerden dolayı Adana Eczacı Odası Başkanı Ecz. Ersun Özkan ve oda avukatı Ebru Atıcı Sevindik’e de oda yöneticileri tarafından teşekkür plaketi verildi.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2013, 10:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz