Siyasal Okudu, Eczacılık yapıyor

Adana’da yeni bir eczane daha açıldı. Eczanenin sahibi ve mesul müdürlüğünü yapan 23 yaşındaki Gizem Gökçe Çakır, hem siyasal hem de eczacılık okudu, eczacılık yapmaya karar verdi.

Siyasal Okudu, Eczacılık yapıyor

Atatürk Caddesi’nde Gizem Gökçe Çakır’a ait eczanenin açılışını, Eczacı Odası Başkanı Ersun Özkan ile İl Sağlık Müdürlüğü Eczacılık Şubesi Müdürü Çiçek Gülek yaptı. Eczanenin açılışına Adan Eczacı Odası yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı.

banner625


Adana’nın Ceyhan İlçesi doğumlu olan Eczacı Gizem Gökçe Çakır, “2008 yılında Ankara üniversitesi Eczacılık Fakültesini kazandım. 2009 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme bölümünde yan dal yapmaya başladım. 2013 yılında İngiltere'de Cardiff Üniversitesinde çinkonun meme kanseri üzerindeki tedavi edici etkinliğini kanıtlamak için yapılan bilimsel çalışmanın laboratuar çalışmalarını yürütüp, yaptığım deneylerin sonuçlarını tez olarak sundum.  Yine 2013 yılında Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakoloji anabilim dalında Glokomun patogenezi, klinik özellikleri, tedavisi ile ilgili Prof. Dr. V. Melih Altan ile birlikte yapmış olduğumuz araştırmaları tez haline getirdim. Bu tez için hazırlamış olduğum poster ile Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde yapılan bilimsel poster yarışmasında ikinci oldum.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2013, 11:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz