banner654

Tıp dünyasına Balcalı imzası

Kazakistan’da yapılan ve dünyanın sayılı ülkelerinden ünlü uzmanların katıldığı Aritmi Kongresi’ne Türkiye’den katılan tek uzman olma unvanını alan Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Kardiyoloji Anabilim Dalı ve Türk Kardiyoloji Derneği Aritmi Çalışma Gurubu Başkanı Prof. Dr. Mesut Demir damga vurdu.

Tıp dünyasına Balcalı imzası

Demir kongrede gerçekleştirdiği sözlü sunum ve canlı bir vaka üzerinde yaptığı uygulama ile katılımcılara son derece önemli bilgiler aktardı.
Başta Almanya, Rusya, Yunanistan,İsrail, Gürcistan, Kazakistan, Özbekistan, Kırgızistan olmak üzere birçok ülkenin Kardiyoloji uzmanlarının katıldığı ve Kazakistan’ın ev sahipliğini yaptığı Kongre toplam 5 gün sürdü.

banner625
Dünyanın sayılı Kardiyologları’nın çeşitli sunumlar yaptığı Kongre’nin ikinci gününe ise Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Kardiyoloji Anabilim Dalı ve Türk Kardiyoloji Derneği Aritmi Çalışma Gurubu Başkanı Prof. Dr. Mesut Demir damga vurdu.
Demir, “Atrial fibrilasyon” tedavisi konusunda önce sözlü bir sunum yaparken ardından da “Atrial fibrilasyon” tedavisini canlı vaka üzerinde uygulamalı olarak gerçekleştirdi. Katılımcılar ise canlı vaka sunumunu iç yayınla düzeneğiyle izleme fırsatı buldu Demir’in sunumu katılımcılardan tam not aldı.
Bu önemli Kongre’ye katılan tek Türk doktor olan Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Kardiyoloji  Anabilim Dalı ve Türk Kardiyoloji Derneği Aritmi Çalışma Gurubu Başkanı Prof. Dr. Mesut Demir, kendi alanlarında tıbbın geldiği son noktayı böylesine önemli bir toplantıda değerli meslektaşlarına aktarıyor olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Demir ayrıca burada Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi olarak Türkiye’yi temsil etmenin de gururunu yaşadığını sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2015, 12:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Dr. Mehmet
Dr. Mehmet - 3 yıl Önce

balcalı hastanesi bölgemizin gururu oldu

SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz