Ayhan Barut o tutuklama hakkında konuştu

CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, CHP’li yöneticilere yönelik 'Fetö’ suçlamalarının birer iftira olduğunu söyledi

Ayhan Barut o tutuklama hakkında konuştu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Ayhan Barut, Seyhan ilçe Kadın Kolları Yöneticisi Aliye Şenoğlu’nun sosyal medya paylaşımları nedeniyle “Fetö üyesi olmakla” suçlanıp tutuklanmasının Türkiye’deki adalet sistemindeki çarpıklığın açık bir göstergesi olduğunu söyledi.

Barut yaptığı yazılı açıklamada, CHP Seyhan Kadın Kolları Yöneticisi Aliye Şenoğlu’nun sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımlar nedeniyle 2 Ağustos Çarşamba günü sabaha karşı evine yapılan baskınla gözaltına alındığını, dört günlük gözaltı süresinin ardından Pazar günü çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandığını kaydetti.

banner560
Aliye Şenoğlu’nun benimsediği yaşam felsefesi itibariyle Fetö’yle hiçbir şekilde bağdaştırılamayacağının altını çizen Barut, Şenoğlu’nun gözaltına alındığı andan itibaren konunun takipçisi olduklarının altını çizdi.

Şenoğlu’nun FETÖ üyesi olmakla suçlanıp tutuklanmasının “hak, hukuk, adalet” sloganıyla 450 kilometre yürüyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun haklılığını bir kez daha ortaya koyduğunu vurgulayan Barut, “Fetö’yle yıllarca ortaklık yapanlar, devlete bizzat yerleştirenler, Fetö’nün istediği her şeyi verip, Fetö’ye övgüler dizenlerin elleri kolları serbest bir şekilde aramızda dolaşırken, Cumhuriyet Halk Partisi’nin Atatürkçü, Cumhuriyet değerlerine bağlı, demokrat, çağdaş, yurtsever onurlu üyelerinin Fetöcülükle suçlanıp cezaevine konulması adalet mekanizmasındaki çarpıklığın açık göstergesidir” diye konuştu.

CHP Adana İl Örgütü olarak milletvekilleri, kadın kolları ve parti genel merkeziyle birlikte konunun takipçisi olduklarını dile getiren Barut, “Hukuk elbet bir gün tecelli edecektir. Hak, hukuk ve adalet hepimize gereklidir. Gerçekler er ya da geç ortaya çıkacağı gibi bizim de bu tür saldırılara karşı mücadelemiz aralıksız sürecektir” şeklinde konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER