Bakan Çelik'ten "Portakal çiçeği" karnavalına destek

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, 13 Nisan’da Adana’da gerçekleştirilecek Türkiye’nin ilk karnavalı olan “Portakal Çiçeği Karnavalı”na tam destek verdiğini açıkladı.

Bakan Çelik'ten
banner625

Toyota Türkiye CEO’su ve fikrin öncüsü Ali Haydar Bozkurt ile makamında görüşen Bakan Çelik, projenin Adana’nın tanıtımına ve ekonomisine büyük katkı yapacağını düşündüğünü belirterek “Ben de 13 Nisan’da Adana’da olacağım ve bu büyük coşkuyu tüm halkımızla beraber yaşayacağım” dedi. Toyota Türkiye CEO’su Ali Haydar Bozkurt da Adanalı olan Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’in verdiği desteğin çok önemli olduğuna vurgu yaparak “ Bu yıl ilk yılımız olduğundan bazı ufak tefek kusurlarımız olursa şimdiden gelen misafirlerimizin hoşgörüsüne sığınıyoruz, amacımız ileriki yıllarda çok daha iyi organizasyonlar ile etkinliğimizi gelenekselleştirmektir. Tek ümidimiz mevsim normallerinin aksine erken açan portakal çiçeklerinin herhangi bir yağmur, fırtına sebebiyle erken dökülmemesi ve gelen tüm konukların bu kokuyu doyasıya içine çekmeleridir” şeklinde konuştu. Bozkurt şunları söyledi;

“Sayın Bakanımızın da desteğiyle başlattığımız sevgi hareketi tüm ülkeyi kucaklayacaktır. Adana Valiliği’ne, Adana Seyhan Belediyesi’ne ve ilk günden bu yana yanımızda olan Adana halkına da çok teşekkür etmek istiyorum. Adana’yı marka şehir yapacak portakal çiçeği mucizesinin yarattığı sevgi, kardeşlik ve hoşgörü dolu bir atmosferde herkesin iyi vakit geçirmesini arzu ediyorum”

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2013, 16:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz