Barışık’tan Av. Türkmen’e sıcak karşılama

CHP Çukurova Belediye Başkan A.Adayı Av. Elif Doğan Türkmen, TESK Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana ESOB Başkanı Kazım Barışık’ı ziyaret etti

Barışık’tan Av. Türkmen’e sıcak karşılama


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çukurova Belediye Başkan aday adayı Av. Elif Doğan Türkmen, esnaf ve sanatkarların ülkemizin bel kemiği olduğunu vurguladı. Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Kazım Barışık, Adana ESOB Başkanvekilleri Mustafa Göktaş, Nihat Sözütek, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Adana ESOB’a bağlı oda başkanlarını ziyaret eden Av. Türkmen, Türkiye ekonomisini ayakta tutan en önemli unsurların başında esnaf ve sanatkarların geldiğine işaret etti.
Kazım Barışık’ın yanı sıra ziyarete katılan oda başkanlarının yakın ilgi gösterdiği Av. Türkmen, Çukurova’ya farklı bir belediyecilik anlayışı getireceğine inandığı için aday adayı olduğunu açıkladı. Adana sevdalısı bir kadın olarak elini taşın altına koyduğunu vurgulayan Av. Türkmen, “Toplumsal ve sosyal belediyeciliğe güzel bir örnek sunmak amacıyla yola çıktım. Kadınların yönetim kademelerinde olumlu gelişmeler sağlayacağına inanıyorum. Bu konuda kararlıyım. Belediyeyi, halkla, mahalleliyle, hemşehrilerimizle birlikte yönetmeye talibim” dedi.
Sadece kadınların değil toplumun tüm kesimlerinin başkanı olacağını belirten Av. Elif Doğan Türkmen, şunları söyledi:
banner625
“Belediyeciliğin amacı yapılan hizmetlerle halkı mutlu etmeye yönelmektir. Çukurova’da mahalle merkezleri oluşturacağız. Mahallelerdeki bu merkezler sayesinde vatandaşın sorunuyla birebir ilgilenme şansı yakalayacağız. Çocuklarımız için dershane ortamları hazırlayacağız. Kadınlarımızın, gençlerimizin, engellilerimizin ve yaşlılarımızın yaşamlarına hitap edecek çalışmalar yürüteceğiz. Projelerimizi, Avrupa Birliği başta olmak üzere ulusal ve uluslar arası kurumların hibe destek programlarından yararlanarak hayata geçireceğiz. Belediyeye ek külfet getirmeden insanların yaşamlarını kolaylaştıracak ve en önemlisi istihdam sahaları yaratmak için kafa yoracağız. Çalışmalarımızı düzenli olarak halka sorgulatacağız. Yapacağımız anketlerle Çukurovalılar’ın bizi denetlemesini sağlayacağız. Var olan kaynakları doğru kullanıp yeni kaynak bulma telaşına gireceğiz. Yolumuz, hizmet yolu olacak. Çukurova, Adana’nın aydınlık yüzü olacak.”

BARIŞIK’TAN SICAK KARŞILAMA
Av. Elif Doğan Türkmen ve eşi Ahmet Türkmen’e sıcak bir karşılama ortamı hazırlayan ve başarılar dileyen Kazım Barışık ise kadınların yönetim kademelerine talip olmasını önemsediklerini vurguladı. Diğer partilerle birlikte CHP’nin de kadın kotasını artırması gerektiğini ifade eden Barışık, “Annelere karşı duyarlı ve duygusalım. Kadınlara hep öncelik tanırım. ‘Cennet anaların ayağının altındadır’ sözü hayatımda ayrı bir anlam taşır. Hemcinsleriniz size sahip çıkarsa başarılı olursunuz” dedi.
Toplumun tüm kesimlerinin akıl ve mantığa uygun çalışmalar yürütmesi gereğine inandığını ifade eden Barışık, “Herkes bulunduğu mevki ve makamda doğruları konuşmalı. Halkımız yanlış yönlendirmelere ve yalan sözlere prim vermez. Bu tür davranışlarda bulunan insanlara gün gelir mutlaka yanıt verir. Çünkü vatandaşlarımız her şeyin bilincinde. Adana ESOB olarak çalışmalarımızda bu yönleri esas alarak hizmet üretiyoruz. İşimizi, düzen, intizam ve yasaların gerektirdiği ölçülerde gerçekleştiriyoruz. Adanalılar’a hizmetle birlikte üyelerimize verdiğimiz sözleri de yerine getiriyoruz. Adaletli davranmaya özen gösteriyoruz” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2013, 11:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz